Psia emerytka Mania znalazła dom u państwa Janowskich. "Ma lat 17 i jest w okropnym stanie po udarze"

Aktualizacja:

Monika i Robert Janowscy zaadoptowali ze Schroniska na Paluchu 17-letniego psa. Mania jest koślawa, ślepa i głucha. W ostatnich dniach jej życia nowi właściciele zapewnili swojej pupilce dużo miłości i opiekę paliatywną.

Monika i Robert Janowscy adoptowali psa

Decyzja o adopcji Mani przyszła spontanicznie. Pewnego dnia przeglądając Internet Monika Janowska natrafiła na zdjęcia schorowanego, starego psa, który przebywał w Schronisku na Paluchu. To było zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Od razu poczuła, że jest to pupil, którego rodzina musi przygarnąć, gdyż nikt inny tego nie zrobi. 17-letnia Mańka jest koślawa, ślepa i głucha. Ratując staruszkę od samotnej śmierci, państwo Janowscy udali się do schroniska.

Moja żona pokazała mi w telefonie zdjęcie Mani i powiedziała, że ona musisz mieszkać u nas, musi być nasza. Wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy do Schroniska na Paluchu. Byliśmy tam dwukrotnie. Raz, żeby się z nią zaznajomić i zapytać o warunki adopcji, a już następnego dnia byliśmy z gotowymi papierami i zabraliśmy Mańkę do domu

– opowiada Robert Janowski, piosenkarz i prezenter.

Mańka w domu państwa Janowskich

15 listopada Mańka zamieszkała w domu Moniki i Roberta. Małżeństwo przyznało, że pierwsze dni były trudne. Jednak sytuacja została opanowana. Schorowany pies trafił w ręce weterynarza, który przepisał leki i zastrzyki. Dzięki doświadczeniu Roberta, który wiele lat temu studiował weterynarię, rodzina dba o pupila w domu. Psiak jest jednak w bardzo ciężkim stanie.

Ma lat 17 i jest w okropnym stanie, jest po udarze. W ogóle nie wychodzi. Wczoraj była radość w rodzinie, bo zjadła. Próbujemy, żeby sobie ostatnich dni i miesięcy dożyła w cieple, w spokoju, najedzona i napita. Jej świat to jest chodzenie w kółko

- mówi Monika Janowska.

Zdaniem jej męża, adopcja była słuszną decyzją i - gdyby miał możliwość ponownego wyboru - zrobiłby to samo.

Rodzina zachęca więc wszystkich ludzi o dobrych sercach, aby przyjmowali samotne zwierzęta i obdarowali je miłością, która z pewnością będzie odwzajemniona.

Adoptujcie, nie kupujcie

- apelują państwo Janowscy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Sauna do twarzy – zalety i sposób użycia urządzenia parowego i jonowego

Księżna Diana oszukana przez dziennikarza BBC - donosi nasza reporterka z Londynu

Jeździ rowerem po Europie, by promować swoje miasto. "Zapraszam do Bydgoszczy"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości