Prowadzący "Fakty" Piotr Marciniak o kulisach kariery. "Zacząłem być dziennikarzem już w harcerstwie"

"Podaruj Misia". Piotr Marciniak włącza się do akcji
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Piotr Marciniak od ponad 15 lat prowadzi "Fakty". Widzowie cenią go za rzetelność i profesjonalizm. Dziennikarz niejednokrotnie wykazywał się także ogromnym sercem. Teraz po raz kolejny wspiera akcję "Podaruj Misia". W rozmowie z Oskarem Netkowskim opowiedział o chęci pomagania i początkach swojej drogi zawodowej.

Fundacja TVN ratuje zdrowie psychiczne dzieci

Podczas tegorocznej akcji "Podaruj Misia", Fundacja TVN po raz 17. zaprezentowała swoje wyjątkowe maskotki. Ich twórcami są gwiazdy stacji, Agnieszka Dygant, Filip Chajzer, Anita Werner oraz Magdalena Cielecka we współpracach z projektantami. Piotr Marciniak jest fanem nie tylko tej uroczej inicjatywy, ale także propagowania niesienia pomocy dzieciom.

- Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Mury stoją, prace idą do przodu. Coraz więcej dzieci ma kłopoty, a jest coraz mniej miejsc, gdzie można im pomagać. Oddziały psychiatryczne są zapchane, dzieci śpią na podłogach. To są okropne rzeczy, które czasem pokazujemy w Faktach - powiedział dziennikarz.

- Dzieci wymagają sporej opieki ze strony dorosłych, a te które mają problemy nie mają się gdzie zgłaszać - dodał.

Piotr Marciniak

Piotr Marciniak dobrze znany jest widzom z TVN24. Z redakcją związany jest od 2001 roku. Prowadzi "Fakty po południu" i "Fakty po Faktach", a także jest pomysłodawcą i prowadzącym programu "Babilon" w TVN24 BiS. Piotr Marciniak od 2005 roku jest gospodarzem "Faktów" w TVN. W rozmowie z Oskarem Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedział o początkach swojej kariery.

- Byłem harcerzem będąc dużym chłopakiem. (...) Właściwie zacząłem być dziennikarzem w harcerstwie, bo organizowałem spotkania z różnymi opozycjonistami, np. z Tadeuszem Mazowieckim. Czasami nie wolno było o nich nawet mówić w mediach, a my się z nimi spotykaliśmy - mówił Piotr Marciniak.

- Byłem w warszawskim liceum Rejtana i tu była drużyna Czarna Jedynka. To były czasy PRL-u. Mieliśmy zacięcie, żeby poznawać rzeczywistość od podszewki, rzeczywistość społeczną, której nie pokazywała ówczesna telewizja komunistyczna. Także poważne sprawy - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości