Gwiazdy

Podwodne zdjęcie Justyny Steczkowskiej docenione za granicą. Na planie gwiazda musiała stawić czoła traumie

Gwiazdy

Kilka miesięcy temu relacjonowaliśmy tworzenie podwodnej sesji zdjęciowej Justyny Steczkowskiej, a teraz jedna z jej fotografii została nagrodzona w międzynarodowym konkursie. Jak wyglądały kulisy tworzenia tego spektakularnego ujęcia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała znana wokalistka oraz fotograf, Rafał Makieła.

Justyna Steczkowska na podwodnym zdjęciu

Zdjęcie Justyny Steczkowskiej autorstwa Rafała Makieły zajęło trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie fotografii podwodnej Proteus 2021. W tym roku odbyła się jego druga edycja. Skąd u wokalistki wziął się pomysł na tak niecodzienną sesję zdjęciową?

- Razem z moim menedżerem wymyśliliśmy, że najlepiej będzie zrobić coś spektakularnego na 25-lecie mojej pracy. Zaczęłam oglądać zdjęcia i wpadło mi: "Wow, woda". Dlaczego nie? On powiedział - jak woda, to fortepian pod wodą. Genialne. A jak fortepian i woda to dobry fotograf - Rafał. Ale to jest jedna część pracy. Potem na cały sukces tego zdjęcia i międzynarodowej nagrody pracowało oczywiście wiele osób . Oprócz Rafała, który zrobił świetne zdjęcie, to jeszcze Sylwia Romaniuk, która zrobiła spektakularne suknie i oczywiście Gabi Prządka, która zrobiła scenografię - wspominała w Dzień Dobry TVN Justyna Steczkowska.

Justyna Steczkowska o kulisach wykonania fotografii

Było to niezwykle trudne przedsięwzięcie z kilku powodów. Przede wszystkim samo zatopienie fortepianu zajęło prawie godzinę. Zdjęcia zaczęły się o godzinie 24:00, a skończyły o 6:00 rano. W tym czasie Justyna wynurzyła się z wody jedynie dwa razy. Było to dla niej ciężkie ze względu na traumę z dawnych lat.

- Jako dziecko się topiłam i nie przerobiłam jeszcze - pomimo swoich prawie 50 lat - tego strachu przed głęboką wodą, więc to było dla mnie podwójne wyzwanie . Dla mnie, jako człowieka po prostu - wyznała wokalistka w naszym programie.

Sprawę ułatwiał profesjonalizm Rafała Makieły. Choć na początku swojej drogi robił on mnóstwo zdjęć, teraz potrafi przewidzieć, które ujęcie będzie dobre. Wie, że im dłużej model czy modelka może być pod wodą, tym lepiej. Osoby, które dopiero zaczynają, często wytrzymują zaledwie 10 sekund.

- Sesjami podwodnymi zajmuję się od ponad 10 lat. Fotografowałem też inne polskie gwiazdy, robiłem też teledyski i sesje wizerunkowe. Przez kilka lat w Dubaju też pracowałem pod wodą. Justyna bardzo dzielnie podeszła do tego. Jak później się dowiedziałem, że jeszcze ma lęk podwodny to już w ogóle. To bardzo trudne dla osoby nawet dobrze czującej się pod wodą - powiedział Rafała Makieła.

Fotograf wraz z wokalistką przekazali egzemplarz kolekcjonerski zdjęcia wraz z ich podpisami na licytację na rzecz Fundacji TVN.

- To zdjęcie przykuwa nie tylko uwagę, ale rodzi nasz podziw. Jest o czym mówić - podsumowała Anna Kalczyńska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości