Gwiazdy

Paweł "Biba" Binkiewicz wydał debiutancki album. "Bardzo czekałem na to swoje pierwsze dziecko"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Paweł Binkiewicz wydał pierwszy album + występ Binkiewicz w piosence „Droga”
Paweł Binkiewicz wydał pierwszy album + występ Binkiewicz w piosence „Droga” Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Paweł "Biba" Binkiewicz wydał debiutancką płytę, której premiera miała miejsce 14 lutego 2022 r. Znany z programu "X Factor" wokalista zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN trzeci singiel promujący album.

Paweł "Biba" Binkiewicz wydał debiutancki album

Paweł Binkiewicz to politolog z Grójca, który dał się poznać szerszej publiczności w 2011 roku jako uczestnik drugiej edycji polskiego "X Factor". Artysta był w programie wulkanem energii, prezentując nieprzeciętną osobowość sceniczną. W show uplasował się na ósmym miejscu.

W lutym tego roku muzyk wydał swój debiutancki krążek. Jak twierdzi, proces nagrywania i wydawania płyty nie należał do łatwych, jednak z perspektywy czasu jest przekonany, że wykonał dobrą pracę. Nie liczył na wsparcie wytwórni. Album, który zatytułował własnym nazwiskiem, stworzył podczas pandemii z pomocą przyjaciół.

- Bardzo czekałem na to swoje pierwsze dziecko. Tak dopieszczałem. Zrobiłem to bez wytwórni, bez jakichś dużych firm. Zrobiłem to z przyjaciółmi, z ludźmi dobrego serca. Nagrywałem u siebie w dworku. Mieszkam w pięknym dworku w Lesznowoli - takim starym, dwustuletnim. Była pandemia, więc wykorzystaliśmy ją na to, żeby sprzęt, który leżał bezczynnie, zabrać do dworku i zaczęliśmy nagrywać płytę - wyjaśnił w Dzień Dobry TVN.

Album "Binkiewicz" - jaki styl muzyczny?

Paweł "Biba" Binkiewicz przekonuje, że jego debiutancka płyta jest zróżnicowana gatunkowo. Można na niej znaleźć dziesięć autorskich utworów, których wspólnym mianownikiem jest gitara.

- Producentem, ojcem chrzestnym, muzykiem i realizatorem tych nagrań jest Marcin Baran i to on czuwał na każdym etapie nad ostatecznym brzmieniem utworów. Swoje partie i mocne wsparcie muzyczne dali tej płycie: Grzegorz Kowalski – gitary basowe, Marcin Ścierański – perkusja, Adam Bieranowski – fortepian. Autorem zdjęć oraz oprawy graficznej całego albumu jest Marcin Majkowski Photography - wymienił "Biba".

Promujący płytę utwór "Droga", choć w nieco odmiennym od oryginalnego anturażu (w wersji akustycznej - bez bębnów i basów), usłyszycie w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości