Ozzy Osbourne odwołał wszystkie koncerty. Przyznał, że to najtrudniejsza decyzja w życiu

Aktualizacja:
Autor:
Oskar
Netkowski
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Ozzy Osbourne czuje się coraz gorzej, dlatego odwołał nadchodzące koncerty w ramach trasy koncertowej "No More Tours 2". Muzyk nie planował występu w Polsce, ale fani z naszego kraju planowali udział w show w Niemczech albo Czechach. Czy to koniec kariery "Księcia Ciemności"?

Ozzy Osbourne - zły stan zdrowia artysty

Ozzy Osbourne w ostatnich latach informował już fanów o pogarszającym się stanie zdrowia. Artysta mówił wówczas, że nie wyobraża sobie życia bez sceny. Nic dziwnego, bo występuje na niej od ponad 50 lat. Ozzy, a właściwie John Michael Osbourne, przez lata kariery słynął z licznych kontrowersji. Jednym z nich był legendarny koncert w 1982 roku, podczas którego "Książę Ciemności" odgryzł głowę nietoperzowi.

Dwa lata temu muzyk musiał zwolnić i zawiesić projekty artystyczne. Poinformował wówczas fanów, że cierpi na chorobę Parkinsona. Jeszcze przed wybuchem pandemii odwołane zostały wszystkie jego koncerty. Choć Ozzy poddał się terapii, dziś znowu ma się gorzej.

Ozzy Osbourne odwołuje trasę koncertową

Przez długie lata Ozzy Osbourne był członkiem heavymetalowego zespołu Black Sabbath. Później postawił na karierę solową. Fani po raz kolejny dowiedzieli się, że ich idol nie zjawi się na zapowiadanych koncertach.

Zdobywca trzech nagród Grammy ostatni koncert zagrał 31 grudnia 2018 roku. Występy w ramach "No More Tours 2", przekładał już od prawie czterech lat. Według nowych dat, wkrótce miał odwiedzić Europę. Nadzieje wielbicieli "Księcia Ciemności" zdają się jednak na nic, bo właśnie wydał oświadczenie, w którym przekazał smutne wieści. Najbliżej Polski wystąpić miał w Czechach i Niemczech.

- To prawdopodobnie najgorsza rzecz, jaką musiałem się podzielić z moimi wiernymi fanami. Jak zapewne wszyscy wiecie, cztery lata temu miałem poważny wypadek, w którym uszkodziłem swój kręgosłup. Moim jedynym celem przez ten czas był powrót na scenę. Mój głos jest w dobrej formie, jednak po trzech operacjach, leczeniu komórkami macierzystymi, niekończących się sesjach fizykoterapii oraz przełomowym zabiegu Cybernics (HAL), moje ciało fizycznie jest nadal słabe - przekazał we wpisie Ozzy. - Jestem naprawdę wdzięczny za to, jak cierpliwie trzymaliście bilety przez cały ten czas, ale zdałem sobie sprawę, że nie jestem fizycznie zdolny do wzięcia udziału w nadchodzących trasach koncertowych po Europie i Wielkiej Brytanii, ponieważ wiem, że nie poradziłbym sobie z wymaganymi podróżami. Możecie mi wierzyć, kiedy mówię, że myśl o rozczarowaniu moich fanów naprawdę mnie wk****a" - zapewnił.

- Przypomnijmy, że Ozzy Osbourne w 2019 roku miał zdiagnozowaną chorobę Parkinsona, ale też mierzy się z bardzo poważnymi powikłaniami związanymi z urazami kręgosłupa. W 2003 roku miał wypadek, który prawie przypłacił życiem. Wiązało się to z bardzo poważną operacją kręgosłupa. Z kolei kilka lat temu upadł w sypialni u siebie w domu i ten upadek był na tyle poważny, że wymagał ponownego zoperowania kręgosłupa i elementów, które w ten kręgosłup wszczepiono po tym pierwszym wypadku - wyjaśnia w Dzień Dobry TVN dziennikarz Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości