Osobiste przedmioty Karla Lagerfelda trafią na aukcję. Co będzie można wylicytować?

Karl Lagerfeld
Fot. AP Photo/Christophe Ena
Karl Lagerfeld zapisał się w historii świata mody dzięki wyjątkowemu talentowi i ponadprzeciętnym ambicjom, które pozwoliły mu pracować dla luksusowych marek, takich jak Chanel czy Fendi. Legendarny projektant zmarł w 2009 roku. Pozostawił po sobie bogate portfolio artystyczne, ale także cenne przedmioty codziennego użytku. Ponad tysiąc z nich trafi teraz pod młotek.

Pamiątki po słynnym kreatorze mody wystawione na licytację

W grudniu 2021 roku dom aukcyjny Sotheby's przeprowadzi niezwykłą aukcję, która może wywołać zawrót głowy u niejednego miłośnika mody. Przedmioty codziennego użytku, które jeszcze do niedawna należały do Karla Lagerfelda, teraz staną się obiektem pożądania majętnych fanów słynnego projektanta. Organizatorzy licytacji planują wystawić na sprzedaż ponad tysiąc fantów, pochodzących z rezydencji zmarłego kreatora mody. Znajdą się wśród nich ubrania i inne elementy garderoby artysty, gadżety należące do jego kotki Choupette, a nawet trzy samochody marki Rolls Royce.

Licytacje pamiątek po Lagerfeldzie odbędą się na terenie Monako, a także w Paryżu. Przedstawiciele domu aukcyjnego zapowiadają, że zainteresowani wybranymi przedmiotami kupcy będą mogli wziąć udział także w aukcjach internetowych, które rozpoczną się już pod koniec listopada 2021 roku.

Karl Lagerfeld - legenda świata mody

Karl Lagerfeld przyszedł na świat 10 września 1933 roku w Hamburgu. W wieku 14 lat przeprowadził się do Paryża, gdzie parę lat później udało mu się wygrać ważny konkurs modowy. Ten sukces pozwolił mu rozpocząć wielką przygodę z pracą projektanta. Pierwsze kroki w karierze stawiał we francuskim domu mody Balmain, potem przyszedł czas na współpracę z innymi uznanymi markami, między innymi Fendi oraz Chanel.

Grudniowe licytacje organizowane przez dom aukcyjny Sotheby's to wyjątkowy hołd, oddany na cześć talentu wybitnego projektanta, który zmarł w lutym 2019 roku w wieku 85 lat.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Joanna Przetakiewicz wspomina przyjaźń z Karlem Lagerfeldem: Miał energię 20-latka. Zaskoczyło mnie, z jaką spontanicznością mnie promował

Joanna Przetakiewicz wspomina przyjaźń z Karlem Lagerfeldem: Miał energię 20-latka. Zaskoczyło mnie, z jaką spontanicznością mnie promował
Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości