Gwiazdy

Olga Frycz w podróży z małą Helenką. Podpowiadamy, czym zająć dziecko w samolocie

Gwiazdy

Ciężarna Olga Frycz wraz z córką wybrała się w podróż samolotem, o czym poinformowała na instagramowym koncie. Mała Helenka szybko znalazła sobie zajęcie na pokładzie. Natomiast wielu jej rówieśnikom nudzi się podczas rejsu. Dlatego podpowiadamy, jak zorganizować ten czas.

Ostatnio Olga Frycz ogłosiła, że spodziewa się drugiego dziecka.- Helenka będzie super siostrą, a ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby moje dzieci były najszczęśliwsze – oznajmiła szczęśliwa aktorka.

Okazuje się, że czas przed rozwiązaniem postanowiła spożytkować na podróże z córką. I tak za cel obrała Chorwację, skąd raczy swoich fanów wakacyjnym zdjęciami. Jednak wszystko wskazuje na to, że jej urlop albo dobiega końca, albo kontynuuje wycieczkę w innym miejscu...

Olga Frycz poleciała z córką na wakacje

Aktorka bowiem zamieściła na swoim Instagramie fotografię z pokładu samolotu, na której widzimy, jak mała Helenka trzyma w ręku lalkę.

- Helena pokazuje Lemoniadzie, jak wyglądają chmury i tłumaczy czym są turbulencje. Lemoniada zachwycona. Do tej pory latała w walizce w luku bagażowym, tam wiadomo ciemno i zimno. Ostatnio jednak do luku poszła Lakukaracza a Lemoniada elegancko w podręcznym plecaku – wyjaśniła Olga Frycz.

Za jakiś czas Helena będzie mogła pokazywać świat siostrze, ale na tę chwilę, jak widać świetnie sobie radzi podczas podróży i nie należy do grona dzieci, które nudzą się na pokładzie samolotu. Natomiast dla wielu rodziców rejs z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Wówczas muszą głowić się i troić, co zrobić, by zająć pociechę. Pod postem mamy komentują, że sprawdzonym sposobem jest właśnie ulubiona zabawka dziecka :

"U nas maskotka pies Kacper miał specjalny paszport ze zdjęciem. I najlepsze, że na odprawie na lotnisku był sprawdzany jak każdy inny pasażer", "Mój trzylatek cały podręczny plecak załadował samochodzikami. Obawiałam się, że waga podręcznego przekroczy 5 kg", "U nas był to pingwin, 70-cm maskotka latała z nami wszędzie. Wyobraź sobie pingwina na Teneryfie".

Czym zająć dziecko w samolocie?

Natomiast oprócz zabrania maskotki warto spakować do bagażu podręcznego:

  • Kredki i kartki;
  • książeczki dla dzieci;
  • łamigłówki, zagadki.

W zależności od wieku i preferencji dziecka warto zabrać również podręczny zestaw gier lub tablet z ulubioną bajką. Oczywiście do walizki nie włożymy wszystkich pluszaków i gier dziecka, dlatego warto pomyśleć o kreatywnych zabawach, do których nie potrzeba rekwizytów, to m.in.:

  • Gra: papier, kamień, nożyce;
  • szukanie kształtów w chmurach, np. zwierząt;
  • słowne zagadki;
  • opowiadanie o świecie.

Zobacz archiwalne wideo: Wakacje w Kenii z Olgą Frycz

Zobacz także:

Anna Dereszowska jest w ciąży. Zdjęcie brzuszka rozczula. "Trójka…. To jest przygoda"

Alicja Wieniawa-Narkiewicz pochwaliła się zdjęciem z zakończenia roku szkolnego. Pójdzie w ślady znanej siostry?

Partnerka Filipa Chajzera miała wypadek samochodowy. "W kilka sekund życie staje przed oczami"

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości