Gwiazdy

Nowy Jork w filmach. Anna Wendzikowska poleca produkcje, które warto zobaczyć

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
W roli głównej Nowy Jork
W roli głównej Nowy Jork Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNW roli głównej Nowy Jork

Nowy Jork to bez wątpienia jedno z najbardziej filmowych miast na świecie. Wystąpił w niezliczonej liczbie produkcji, był nie tylko tłem do opowiadanych historii, ale także ich bohaterem. Które obrazy nakręcone w Nowym Jorku warto zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Wendzikowska.

Nowy Jork - najbardziej filmowe miasto na świecie

Nowy Jork to jedno z niewielu miast, które "wystąpiło" w niezliczonej liczbie filmów czy teledysków. Mówi się nawet, że metropolia jest szczególnie przyjazna filmowcom. - Burmistrz dawno temu pomyślał sobie, że byłaby to dobra promocja miasta. Podobno nigdzie nie jest tak łatwo nakręcić film, jak w Nowym Jorku - powiedziała Anna Wendzikowska.

Co ciekawe, początkujący twórcy, jeśli nie korzystają z jakiegoś specjalistycznego sprzętu i nikomu nie przeszkadzają, mogą kręcić filmy bez żadnych pozwoleń. - Profesjonalni filmowcy muszą złożyć specjalne podanie. To kosztuje ok. 300 dolarów i też trzeba ubezpieczyć wtedy ekipę - wyjaśniła dziennikarka.

W jakich produkcjach wystąpił Nowy Jork?

Anna Wendzikowska przyznała, że dla niej szczególnie ważny był "Seks w wielkim mieście", z którego ona sama uczyła się miasta. - Jak pierwszy raz pojechałam do Nowego Jorku, szłam szlakiem tego serialu. (Chodziłam - przyp. red.) do tych samych miejsc, [...], do tych samych restauracji - przyznała.

Warto dodać, że są też reżyserzy, którzy bardzo mocno osadzają swoje produkcje w Nowym Jorku. Jednym z nich jest Martin Scorsese. - Jest jednym z takich orędowników, takich dobrych duchów reklamujących miasto w swoich filmach: "Chłopcy z ferajny" czy "Taksówkarz" - wymieniła Anna Wendzikowska. Nowy Jork można zobaczyć również w wielu dziełach Woody'ego Allena. - On jest nowojorczykiem z krwi i kości. Całe życie w nim spędził, [...], widać, że on Nowy Jork kocha - stwierdziła dziennikarka. Dziełem Allena, na które zdaniem Anny Wendzikowskiej warto zwrócić szczególną uwagę, jest "Anny Hall". - Piękny film - dodała dziennikarka.

Miasto można również zobaczyć w "Śniadaniu u Tiffany’ego" z Audrey Hepburn. - Nowy Jork jest tam na pewno trzecim bohaterem - przyznała Ania. W jakich jeszcze filmach można go podziwiać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości