Gwiazdy

Rozen z najnowszym singlem "Tańczyć" na scenie Dzień Dobry TVN. Kiedy premiera płyty?

Gwiazdy

Wspólna muzyczna wrażliwość pozwala im przełożyć miłość, tęsknotę, nadzieję czy stratę - uczucia, których doświadcza każdy z nas - na wyjątkowe melodie, które szybko wpadają w ucho. Na scenie Dzień Dobry TVN pojawił się Rozen z utworem "Tańczyć". Premiera płyty, którą promuje singiel już 16 kwietnia.

Rozen: przyjaciele, którzy tworzą muzykę

Rozen to zespół, który tworzy czwórka przyjaciół. Ich muzyka balansuje na pograniczu indie folku i popu. Grupę założył wokalista, gitarzysta i autor tekstów, Andrzej Rozen, który - choć nie może żyć bez grania - muzyczną pasję odkrył przez przypadek. Na co dzień jest strategiem w agencji brandingowej. Gitarowy samouk, który swoje piosenki chował romantycznie do szuflady. Oprócz Andrzeja Rozena zespół tworzą skrzypaczka Karolina Matuszkiewicz, wiolonczelista Dominik Frankiewicz oraz perkusista Kacper Majewski.

Rozen i "Tańczyć"

"Tańczyć" to kolejny, po "Lepszym lądzie" i "Nie wyjadę", singiel promujący płytę zespołu. Oprócz wyjątkowych, literackich wręcz tekstów warto na niej zwrócić uwagę na warstwę muzyczną albumu. Mimo że jest dość oszczędna w środkach środkach, jest też naturalna, szybko wpada w ucho i daje niesamowitą przyjemność z czystego obcowania z dźwiękiem. To połączenie wyrazistego, ciepłego wokalu i instrumentów: gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Na płycie wystąpili także muzycy, którzy współpracują m.in. z Ralphem Kamińskim, Melą Koteluk i Pawłem Domagałą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości