Gwiazdy

Zamiast sceny - internetowa kamerka. Happy Choir z coverem piosenki „Początek”

Gwiazdy

Zamiast sceny - internetowa kamerka. Happy Choir z coverem piosenki „Początek”

Zakaz zgromadzeń nie przeszkadza w pracy chórom. Udowodnił to Happy Choir z Dąbrowy Górniczej. Specjalnie dla nas młodzi artyści wykonali cover piosenki „Początek”. Jak grupie udaje się śpiewać online? O tym opowiedziała nam nauczycielka Aleksandra Jabłońska-Błokowska.

Muzyczna inicjatywa #zostańwdomu

Młodzieżowa Rada Miasta Dąbrowa Górnicza namawiała mieszkańców do pozostania w domach. To zainspirowała Aleksandrę Jabłońską-Błokowską to nagrania specjalnego teledysku.

Nauczycielka postanowiła razem z młodymi wokalistami bardzo szybko przejść do działania. Dzieciaki miały kilka godzin na nagranie fragmentów teledysku w domu. Bazą był cover utworu "Początek".

Założenie jest takie, że chór ma łączyć. Okazuje się, że możemy się łączyć, nie tylko będąc w szkole, ale także możemy współpracować online. Ja musiałam robić pierwszego live w życiu, więc było to dla mnie wyzwanie, ale udało nam się wszystko za pomocą mediów pozałatwiać

 – opowiadała nauczycielka w rozmowie z dzień Dobry TVN.

Jak przyznała, to co jest dla niej istotne, to fakt, że w działania włączyły się nie tylko szkolne dzieciaki, ale także absolwenci, a także ich rodziny i rodzice. W dobie stresu i niepokoju to właśnie muzyka pozwoliła wszystkim na chwile zapomnienia i odreagowania.

„Początek” Męskie Granie – Happy Choir

Dzięki inicjatywie i motywacji wielu młodych ludzi nawet na odległość udało się stworzyć niesamowite rzeczy. Zobaczcie teledysk, jaki grupa Happy Choir przygotowała do piosenki „Początek”, która dwa lata temu była hymnem Męskiego Grania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
56
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0