Gwiazdy

Daniel Kaluuya o kulisach powstania filmu "Nie!": "Któregoś dnia wraz z reżyserem dostaliśmy udaru"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Artur Zaborski
„Nie!” – film o kowbojach i kosmitach
„Nie!” – film o kowbojach i kosmitach Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Na ekrany polskich kin trafił film "Nie!" (oryg. "Nope") autorstwa Jordana Peele'a. W rolach głównych zobaczymy Daniela Kaluuya oraz Keke Palmer, którzy w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli o kulisach produkcji. Z czym aktorzy musieli się zmierzyć?

Daniel Kaluuya o przygotowaniach do roli w filmie "Nie!"

Daniel Kaluuya ma na swoim koncie Oscara za rolę w filmie "Judasz i Czarny Mesjasz". Z kolei Keke Palmer jest aktorką, piosenkarką i laureatką nagrody Emmy. W filmie "Nie!" grają rodzeństwo mieszkające w Kalifornii, które próbuje znaleźć dowód na istnienie niezidentyfikowanego obiektu latającego. Aktor, przygotowując się do swej roli, musiał opanować jazdę konną.

- Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by przez 3,5 tygodnia posiąść tę sztukę, najlepiej jak potrafię. Miałem świetnych trenerów. Dużo jeździliśmy z kowbojami na ranczu. Zaskoczyło mnie, jak bardzo podoba mi się jeździectwo. Było super. Reżyser chyba nie spodziewał się, że będę aż tak jeździł, ale ta relacja z końmi była też dla mnie ważna przy budowaniu mojej postaci, więc bardzo mi to pomogło - tłumaczył Daniel Kaluuya w Dzień Dobry Wakacje.

"Nie!" Jordana Peele'a - kulisy powstania

Aktorzy podczas kręcenia zdjęć w plenerze musieli się zmierzyć się z wysokimi temperaturami i ostrym słońcem. - Było naprawdę gorąco. Było mi bardzo szkoda Daniela w trakcie niektórych scen jazdy konnej. Nie wiem, dlaczego tak to wyglądało. To było szalone. Powinniśmy mieć jakiś parawan, parasol od słońca, cokolwiek - przyznała Keke Palmer. - Było tak gorąco, że któregoś dnia wraz z reżyserem dostaliśmy udaru - dodał Daniel Kaluuya.

A jak współpracowało się aktorom? - Uczyłam się Daniela i pracy z nim, by znaleźć naszą wspólną równowagę, która nas stworzy - podkreśliła odtwórczyni. - Keke jest wszechstronną aktorką. Ta relacja przypominała czasem grę w tenisa. Jej bohaterka gra zawsze pierwsze skrzypce. Miała więcej do powiedzenia. Ja ją dopełniałem. Ona często przejmowała kontrolę. Pokazaliśmy, jak żyją, jacy są i jak spędzają razem czas. W ten sposób budowaliśmy tę relację - dopowiedział aktor.

Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo. Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Artur Zaborski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości