Natalia Nykiel wspomina dzieciństwo. "Zawsze chodziłam swoimi drogami"

Off the record: Natalia Nykiel
Off the record: Natalia Nykiel
Michał Szczygieł w Off the record
Michał Szczygieł w Off the record
Off the record: Anita Lipnicka
Off the record: Anita Lipnicka
Off the record: Kasia Lins
Off the record: Kasia Lins
Off the record: Rosalie część 2.
Off the record: Rosalie część 2.
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I 
Artur Rojek
Artur Rojek
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
Off the record: Ignacy
Off the record: Ignacy
Off the record: Rosalie
Off the record: Rosalie
Daria ze Śląska
Daria ze Śląska
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
Rubens w cyklu "Off the record"
Rubens w cyklu "Off the record"
Off the record - Julia Rocka
Off the record - Julia Rocka
Sarsa - płyta Runostany
Sarsa - płyta Runostany
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
Luna - wywiad
Luna - wywiad
Premierowy koncert Martin Lange
Premierowy koncert Martin Lange
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_BEMY
OFFTHERECORD_BEMY
Alicja Szemplińska
Alicja Szemplińska
"Off the record" - Oskar Podolski
"Off the record" - Oskar Podolski
Off the Record - Julia Żugaj
Off the Record - Julia Żugaj
Natalia Nykiel to kolorowy ptak polskiej sceny muzycznej. Energiczna, uśmiechnięta i znana z szałowych stylizacji. Choć na scenie jest już 10 lat, wciąż głodna jest nowych wyzwań. A w tym roku trochę się ich szykuje. Wokalistka nie tylko rusza w jubileuszową trasę X, ale także systematycznie wypuszcza nowe single. W "Off the record" zdradziła zaś, jak wyglądały początki w branży, kto w dzieciństwie był jej największym idolem oraz dlaczego potrzebowała "uciec" na pół roku do Portugalii.

Natalia Nykiel o dzieciństwie – "Inspirowałam się Britney Spears i chciałam nią zostać"

Natalia Nykiel nie ukrywa, że do występów ciągnęło ją już od najmłodszych lat. Do tej pory wspomina, gdy jako mała dziewczynka wraz z kuzynkami przebierała się i organizowała występy dla całej rodziny. Idolka miała jednak tylko jedną.

- Zawsze się przebieraliśmy za Ich Troje, ja byłam Jackiem Łągwą i śpiewałam "Pocze poczekajcie" (śmiech). W tym czasie bardzo inspirowałam się Britney Spears i chciałam nią zostać. Nawet nie w kontekście bycia piosenkarką tylko chciałam być konkretnie nią - wspomina Natalia.

Artystka nie ukrywa również, że dorastanie w małej miejscowości i mieszkanie z dala od rówieśników nauczyło jej samodzielności oraz organizacji wolnego czasu. Jako uczennica licznie udziała się w różnorodnych kółkach i próbowała swoich sił w zajęciach dodatkowych.

- Mieszkałam na obrzeżach. Nie miałam do któregoś momentu nawet bliskich sąsiadów w moim wieku. Mam wrażenie, że bawiłam się sama albo z babcią. Byłam bardzo samodzielnym dzieckiem. Ja sobie organizowałam wszystko sama. Zawsze chodziłam swoimi drogami, potem w szkole też organizowałam sobie czas. Chodziłam na wszystkie kółka, na jakie się dało, udzielałam się wszędzie z potrzeby działania. Jeżeli miałabym siedzieć w domu i nie robić nic, to wolałam siedzieć w szkole – dodaje gwiazda.

Natalia Nykiel – mocne wejście do branży muzycznej

Muzyka wraz z wiekiem coraz mocniej biła w sercu Natalii. W klasie maturalnej młoda artystka zgłosiła się do jednego z talent show. Ku swojemu własnemu zaskoczeniu doszła naprawdę daleko, plasując się na 4 miejscu. Na pytanie, jak rodzice reagowali na wieść o udziale w programie tuż przed egzaminami dojrzałości, odparła:

- Moi rodzice nigdy mi niczego nie bronili i nie sugerowali, co mam robić. Naprawdę wszystkie decyzje podejmowałam sama i im mówiłam, jaki mam plan. Ale faktycznie jak przeszłam pierwsze preselekcje i przyniosłam mamie umowę, bo w domu rządzi mama. Mama wyczytała wszystkie daty nagrań, które pokrywały się z maturami, gdybym doszła do ostatnich etapów. W tamtym momencie nie chciała się zgodzić, żebym wzięła udział, co jest dla mnie zrozumiałe. Tu wkroczyła moja babcia, która postawiła sprawę jasno, że warto by było, żebym spróbowała, bo wszyscy możemy potem tego bardzo żałować i miała rację – powiedziała Natalia.

Artystka z odcinka na odcinek przechodziła kolejne etapy i prezentowała przed całą Polską swój talent. Perfekcyjnie poradziła sobie także z edukacją.

- Zawsze dobrze uczyłam, nie miałam problemu. To, że mi te matury pójdą dobrze, to wiedziałam. Musiałam tylko logistycznie poukładać te klocki, żeby dotrzeć na egzaminy. Dotarłam na wszystkie, miałam spoko wyniki i dostałam się na studia tam, gdzie chciałam.

Tuż po programie Natalia otrzymała od jednej z największych wytworni propozycję podpisania kontraktu. Mimo zaledwie 18 lat na spotkanie przyszła przygotowana i pewna tego, co chce robić.

- Bardzo odpowiedzialnie podeszłam do tematu. Gdy dostałam od wytwórni propozycję na kontrakt płytowy, to wiedziałam, że to jest coś dużego. Może nie brzmi to skromnie ale jestem dumna z tego, że udało mi się to mądrze rozegrać – powiedziała.

Natalia Nykiel – edukacja i studia w Portugalii. Ja to zrobiłam z premedytacją

W szale wielu premier, ścianek i sukcesów kolejnych singli Natalia nie zapominała o sprawach przyziemnych. Jedną z kwestii, o której nie wyobrażała sobie zapomnieć, była edukacja. Ostatecznie artystka zdecydowała się łączyć życie zawodowe ze studiami. Skończyła z piątką na dyplomie dwa kierunki

- Skończyłam inżynierem środowiska i kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Czułam, że muszę efektywnie spożytkować czas, który mam. Przypadał na moment, kiedy zaczęłam wydawać single, moje piosenki były mocno rozkręcone i dużo się działo. Pamiętam jak z teledysku do "Error" który trwał ponad 24 godziny, jechałam prosto na zajęcia, bo już nie miałam nieobecności, a studiowałam dziennie. Spałam rano na zajęciach w tych kolorowych warkoczykach. To nie był mój plan A czy B. Chciałam, żeby tak wyglądało moje życie. Angażowałam się po tej i po tej stronie – wspomina.

Na drugim kierunku studiów Natalia zdecydowała się wyjechać na pół roku do Lizbony w ramach programu Erasmus. Czy chciała, choć na chwilę wyrwać się w miejsce, w którym nie jest znana?

- Zrobiłam to z premedytacją. To było już na drugim kierunku studiów. Wiedziałam, że to jest moja jedyna szansa, a ja zawsze chciałam studiować za granicą. To było w sferze moich marzeń. Po drugie, byłam trochę zmęczona. Bardzo szybko jako młoda osoba weszłam w poczucie odpowiedzialności, jak ludzie widzą mnie na ulicy, w wywiadach. Staram się nie przeklinać, brać odpowiedzialność za to, co mówię, bo jestem osobą publiczną, chce dawać przykład. Nie chciałam, żeby ktoś mnie widział, jak wychodzę z klubu pijana. Umówmy się, studia. Po kilku latach spokojnego życia chciałam się trochę odpiąć. To był super czas, piękna Portugalia - wyznała.  

Natalia Nykiel i współpraca z portugalskimi producentami

Historia Natalii jest idealnym przykładem na to, że los lubi zataczać koła. Artystka w tym roku miała okazję współpracować z portugalskimi producentami w Lizbonie. Wszystko za sprawą znajomej, którą poznała na festiwalu w Krakowie. Artystka ponownie powróciła do Portugalii, gdzie wraz z grupą uzdolnionych muzyków pracowała nad nowym materiałem.

Połączyły się dwie moje pasje. Te plany nie musiały być takie od siebie odległe, one dążyły do tego, by spotkać się w którymś punkcie.

- Te branże tworzą ludzie, ci ludzie są najważniejsi, jeśli chodzi o muzykę. Czasami jedna osoba, może poprowadzić z dobrej woli naprawdę  gdzieś daleko. Ja na festiwalu filmowym w Krakowie poznałam Cecilia Krull, hiszpańską artystkę, która odpowiada za główną piosenkę do "Domu z papieru". Śpiewa ten utwór na festiwalu. Ona mi poleciła ekipę z Portugalii i tak po nitce do kłębka – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Kasia Kowalska zabiera fanów w sentymentalną podróż

Kasia Kowalska zabiera fanów w sentymentalną podróż

Janina Ochojska pokonała raka. Wyjaśniła, co jest najważniejsze w zdrowieniu

Janina Ochojska pokonała raka. Wyjaśniła, co jest najważniejsze w zdrowieniu

Artur Żmijewski ma trójkę dorosłych dzieci. Czy poszły w ślady słynnego taty?

Artur Żmijewski ma trójkę dorosłych dzieci. Czy poszły w ślady słynnego taty?

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

Walczy z nieuleczalną chorobą, czekając na przeszczep. Pasja do gotowania zaprowadziła ją do "MasterChefa Nastolatki"

Walczy z nieuleczalną chorobą, czekając na przeszczep. Pasja do gotowania zaprowadziła ją do "MasterChefa Nastolatki"

Jej waga wskazywała 148 kg. Paulina walczy o swoje zdrowie: "Motywatorem są dzieci"

Jej waga wskazywała 148 kg. Paulina walczy o swoje zdrowie: "Motywatorem są dzieci"

Astro szuka kochającego domu. W Dzień Dobry TVN zadbali o niego groomerzy

Astro szuka kochającego domu. W Dzień Dobry TVN zadbali o niego groomerzy

11-letnia Emilia ma chorobę moyamoya. "Nieleczona prowadzi do kalectwa"

11-letnia Emilia ma chorobę moyamoya. "Nieleczona prowadzi do kalectwa"

Ruszyła 8. edycja konkursu POLSKI PACJENT W AVÈNE. Do wygrania wyjazd do Centrum Hydroterapii w Avène we Francji oraz emolienty XERACALM A.D
Materiał promocyjny

Ruszyła 8. edycja konkursu POLSKI PACJENT W AVÈNE. Do wygrania wyjazd do Centrum Hydroterapii w Avène we Francji oraz emolienty XERACALM A.D

Noworodek "w ciąży". To bardzo rzadka anomalia medyczna

Noworodek "w ciąży". To bardzo rzadka anomalia medyczna

Natalia Kukulska obchodzi urodziny. Dostała wyjątkowe życzenia. "Leżałam ze śmiechu"

Natalia Kukulska obchodzi urodziny. Dostała wyjątkowe życzenia. "Leżałam ze śmiechu"

Cykl "Dzieci świata" zmienia życia bohaterów. "Widzowie Dzień Dobry TVN postanowili uratować sierociniec"

Cykl "Dzieci świata" zmienia życia bohaterów. "Widzowie Dzień Dobry TVN postanowili uratować sierociniec"

Trzymasz w ręku telefon podczas zabawy z dzieckiem? Skutki mogą być opłakane

Trzymasz w ręku telefon podczas zabawy z dzieckiem? Skutki mogą być opłakane

Niecodzienne potrawy z serem Gouda. Przygotuj pyszne serowe śniadanie i obiad z Piotrem Kucharskim
Materiał promocyjny

Niecodzienne potrawy z serem Gouda. Przygotuj pyszne serowe śniadanie i obiad z Piotrem Kucharskim

Bonding, czyli szybka i niedroga korekta uśmiechu. "Jest to plomba na zewnątrz zęba"
Materiał promocyjny

Bonding, czyli szybka i niedroga korekta uśmiechu. "Jest to plomba na zewnątrz zęba"

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania
Materiał promocyjny

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania

Łączenie wielu leków i suplementów może być niebezpieczne. "Dochodzi tzw. kaskady zapisywania"

Łączenie wielu leków i suplementów może być niebezpieczne. "Dochodzi tzw. kaskady zapisywania"

Pyszne i zdrowe. Poznajcie fenomenalne sposoby na przygotowanie mięsa wieprzowego
Materiał promocyjny

Pyszne i zdrowe. Poznajcie fenomenalne sposoby na przygotowanie mięsa wieprzowego

Magdalena Stępień rozliczy się ze zbiórki na rzecz synka?

Magdalena Stępień rozliczy się ze zbiórki na rzecz synka?

Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę? Wykorzystaj drugi obieg
Materiał promocyjny

Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę? Wykorzystaj drugi obieg

Kim była Liza, ofiara brutalnego gwałtu? "Nikt nie zareagował. Umierała pięć dni"

Kim była Liza, ofiara brutalnego gwałtu? "Nikt nie zareagował. Umierała pięć dni"

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Agnieszka Chylińska komentuje zmiany w "Mam Talent!"

Agnieszka Chylińska komentuje zmiany w "Mam Talent!"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Wiosenne nowości. Czego mogą spodziewać się widzowie Dzień Dobry TVN? "Mamy akcje specjalne"

Wiosenne nowości. Czego mogą spodziewać się widzowie Dzień Dobry TVN? "Mamy akcje specjalne"

Ile najwięcej ważyła Sylwia Bomba? "Pytanie dla mnie traumatyczne"

Ile najwięcej ważyła Sylwia Bomba? "Pytanie dla mnie traumatyczne"

Anna Mucha w bardzo śmiałej sukni. Internauci kłócą się, czy powinna się w niej pokazywać

Anna Mucha w bardzo śmiałej sukni. Internauci kłócą się, czy powinna się w niej pokazywać

Czworaczki skończyły rok. Z tej okazji odwiedził je ktoś wyjątkowy

Czworaczki skończyły rok. Z tej okazji odwiedził je ktoś wyjątkowy

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Kate Winslet jako bezlitosna dyktatorka wkrótce w  HBO Max. Kiedy premiera serialu "Reżim"?

Kate Winslet jako bezlitosna dyktatorka wkrótce w HBO Max. Kiedy premiera serialu "Reżim"?

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Koniec z plotkami na temat zdrowia Kate Middleton. Rzecznik ujawnia prawdę

Koniec z plotkami na temat zdrowia Kate Middleton. Rzecznik ujawnia prawdę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas