WaluśKraksaKryzys śpiewa o Marcinie Prokopie. "Tylko ja i Waluś wiemy, skąd ta piosenka się wzięła i czego dotyczy"

Ujmująco szczery WaluśKraksaKryzys
Źródło: Dzień Dobry TVN
WaluśKraksaKryzys to najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. W piątek, 20 października ukazał się najnowszy album artysty "+ piekło + niebo +". Jak zaczęła się jego przygoda ze śpiewaniem?

WaluśKraksaKryzys – premiera płyty

WaluśKraksaKryzys to obiecujący muzyk alternatywnego rocka. Ekscentryczny pseudonim, szczere teksty, to jego znaki rozpoznawcze. Pierwszą płytę nagrał w amatorskich warunkach, drugą profesjonalnie, dzięki czemu trafił na muzyczne festiwale i zrobiło się o nim głośno.

WaluśKraksaKryzys to, jak sam o sobie mówi: osoba wątpiąca, ale wierząca, muzyk, autor, kompozytor, poeta, aktor, reżyser, przyszywany kuzyn Olka Świerkota, twórca około 10 kolaży, znany z duetu fajka boys internazionale. Użytkownik darów losu, uczestnik mniej lub bardziej skomplikowanych relacji (również z samym sobą), fan natury, chemii, darta, metafizyki, niezwykłej przemiany Mariana Banasia, zdrowego ciała, Andrzeja Dragana, zdrowego ducha i zdrowego, zdrowego rozsądku.

- Ja za sobą mam 4 czy 5 lat burzliwych. Czy jest się czym specjalnie chwalić, wydaje mi się, że nie. Człowiek im głębiej spada na dno, tym więcej może mieć większą motywację, żeby się z tego dna odbić. Można wiele rzeczy przerobić na trzeźwo, zbudować siebie i nagle przychodzi odwaga do rzeczy, których byśmy nawet po pijaku nie zrobili – powiedział.

Na temat działań wokalisty wypowiedział się także Marcin Prokop, który twórczość Walusia śledzi od kilku lat. - Poznaliśmy się z Walusiem w Dzień Dobry TVN, kiedy przyszedł zagrać jeden z pierwszych telewizyjnych koncertów. Rozwalił naszą scenę, eksplodował energią. Moja żona też lubi Walusia i nie do końca dowierza, że piosenka "dla Marcina P" jest dla tego Marcina P. Tylko ja i Waluś wiemy, skąd ta piosenka się wzięła i czego dotyczy.

W tym roku artysta wydał kolejny krążek "+ piekło + niebo +". Jak przyznaje, jest to jego najważniejsza płyta, o obrazie jego uczuć religijnych przez uczucia religijne, płyta o życiu, śmierci, miłości, przemocy, kosmosie, chorobie, lekach.

- Zrozumiałem, że lęk i obawy przed prezentowaniem swoich rzeczy siedzą tylko w mojej głowie i żebym ich się nie bał, bo nikogo nie udaję, wyrażając się artystycznie, nie oszukuję ludzi, więc cokolwiek bym nie zrobił, kiedy nawet jestem w złej formie i nie domagam w techniczny sposób, to wszystko jest okej, bo ludzie to czują – powiedział artysta.

WaluśKraksaKryzys na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie WaluśKraksaKryzys wykonał utwór: "+ piekło + niebo +". Zarówno płyta jak i utwór o tym samym tytule opowiadają o dualizmie życia, o tym, że nic nie jest czarno-białe, że nie można na pytania życiowe odpowiedzieć po prostu, tak lub nie.

WaluśKraksaKryzys w piosence "+Piekło + Niebo +"
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości