Gwiazdy

Mimo upływu lat wciąż cieszy się popularnością. Na czym polega fenomen serialu "Przyjaciele"?

Gwiazdy

Na ten dzień czekali wszyscy fani serialu "Przyjaciele". 27 maja w sieci pojawił się długo wyczekiwany odcinek specjalny "Przyjaciele. Spotkanie po latach". Na czym polega fenomen produkcji i jak po długiej przerwie, widzowie odebrali nową odsłonę? O tym opowiedzieli nam Marcin Zwierzchowski, redaktor, dziennikarz zajmujący się m.in. mediami, telewizją oraz Joanna Gruhn-Devantier, psycholożka, fanka serialu "Przyjaciele".

Wielki powrót "Przyjaciół"

"Przyjaciele" od pokoleń podbijają serca widzów. Amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie został wyświetlony w ponad 100 krajach. Choć ostatni odcinek 10. sezonu wyemitowany został w grudniu 2004 roku, sitcom wciąż cieszy się ogromną popularnością. Co więcej, jego fani wielokrotnie powracają do starych odcinków, które nadal bawią. Po 17 latach przerwy, 27 maja 2021 roku premierę miał odcinek specjalny kultowej produkcji pt. "Przyjaciele. Spotkanie po latach". Jeśli jeszcze go nie widzieliście, dostępny jest na player.pl.

Na czym polega magia serialu? Jak przyznał Marcin Zwierzchowski, jedną z przyczyn sukcesu są różnorodni bohaterowie. Dzięki temu każdy widz może utożsamić się z jednym z nich i odnaleźć w postaci cząstkę siebie.

- Za popularność tego serialu odpowiada też to, że był on jedyny, gdzie można było zaspokoić swoją potrzebę przynależności, wspólnoty – dodała Joanna Gruhn-Devantier.

Ponadto bohaterowie są odwzorowaniem autentycznych ludzi. W odcinku specjalnym scenarzyści przyznali, że do stworzonej postaci zaczerpnęli wiele cech charakterów najbliższych znajomych.

Działanie terapeutyczne – natychmiastowy poprawiacz humoru

Seriale czy filmy to także idealna odskocznia po ciężkim dniu pracy. Jak się okazuje "Przyjaciele" mają magiczną moc, która działa na widza odprężająco. Lekka i przyjemna produkcja komediowa potrafiła rozśmieszyć i przenieść w inny świat nawet największego ponuraka.

- To był serial pocieszyciel, w którym wszystko działo się dobrze. Nawet dzisiaj on miałby szansę na sukces. To jest świetny sposób na redukowanie napięcia, naładowanie energii – powiedziała Joanna Gruhn-Devantier.

Ponadto w serialu bacznie obserwujemy relacje, jakie łączą bohaterów. Przyjaźń, miłość, zaufanie i troska, wszelkie zażyłości, jakie przedstawia grupa przyjaciół, uczą widza emocji i zmuszają do własnych przemyśleń.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Lady Gaga w specjalnym odcinku "Przyjaciół". Zaśpiewała kultową piosenkę z serialu

Lily James jako Pamela Anderson w nowym serialu. Fani są zachwyceni ich podobieństwem

Robert Więckiewicz w głównej roli w serialu "Behawiorysta". Znamy szczegóły dotyczące nowej produkcji Player Original

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości