Huta szkła dla młodych?
Po ukończeniu studiów na wydziale ceramiki i szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Sebastian pracował jako projektant w kilku hutach szkła. Obecnie w Piechowicach na Dolnym Śląsku.
- Miałem okazję pracować i uczyć się od projektantów, których wyroby są szalenie modne i umownie nazywa się to PRL. Poznałem z żoną Elą Panią Reginę Puchałę, która powtarzała, że jest zaprogramowana na co najmniej 130 lat. To są projekty, które kilkadziesiąt lat temu był super, dzisiaj się bronią i pewnie za 50 lat będzie można powiedzieć, że nie trącą myszką - opowiadał rzemieślnik.
Jak wygląda praca w hucie szkła?
Oprowadzając nas po swoim świecie, Sebastian pokazał, jak wygląda jego codzienność. Praca w hucie szkła to nie tylko kreatywność, to także obcowanie z niebezpiecznym tworzywem.
- Sebastian musi poznać materiał, z którym pracuje. W ceramice to prostsze. W hucie to trudniejsze, trzeba odważyć się podjeść do pieca. Szkło ma 1200 st., kiedy jest wyciągane. Cały problem jest w tym, żeby umiejętnie operować długim kijkiem i odważyć się, żeby to robić - opowiadała z dumą Elżbieta Pietkiewicz, żona Sebastiana, która jest projektantką szkła.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Złote Maliny 2024 rozdane. Który film okazał się tym najgorszym?
- Polska fotografka robi zdjęcia gwiazdom w USA. Teraz produkuje film. "Bałam się podejść do ludzi"
- Oto najlepiej zarabiający aktorzy Hollywood. Zaskakujące nazwisko na szczycie listy
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Piotr Wojtasik