"Nigdy w życiu!" świętuje 20. urodziny. Danuta Stenka: "Jedna z moich najlepszych decyzji"

Aktualizacja:
Autor:
Zofia
Wierzcholska
Od 20 lat Polacy kochają ten film

Film "Nigdy w życiu!" to kultowa komedia romantyczna zrealizowana na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Choć trudno w to uwierzyć, od premiery produkcji minęło prawie 20 lat. Z tej okazji autorka książki wraz z aktorkami Joanną Jabłczyńską i Danutą Stenką odwiedziły Dzień Dobry TVN. Gwiazdy opowiedziały o swoich wspomnieniach związanych z pracą nad słynną produkcją.

20 lat od premiery "Nigdy w życiu!"     

"Nigdy w życiu!" to film, który przedstawia historię Judyty, która po kilkunastu latach małżeństwach zostaje porzucona przez męża dla innej kobiety. Główna bohaterka postanawia zerwać z dotychczasowym życiem i przeprowadza się poza Warszawę. Perypetie 40-latki, w którą wcieliła się Danuta Stenka, do dziś mają swoje grono wiernych fanów.

By uczcić 20. urodziny filmu w studiu Dzień Dobry TVN pojawiła się odtwórczyni głównej roli a także aktorka Joanna Jabłczyńska i autorka "Nigdy w życiu!" – Katarzyna Grochola. Jak twierdzi Danuta Stenka, udział w castingu do tego filmu w końcu dał jej szansę na odpoczynek od wymagających i trudnych ról.

- Ja uważam, że to była jedna z moich najlepszych decyzji. Otóż nagle po rolach dramatycznych, w szufladzie tkwiłam już po uszy, właściwie po grzywkę, otworzyła się furtka z kolorem, którego kiedyś używałam, zanim przyjechałam do Warszawy, grając w farsach, komediach. [...] Nagle "Nigdy w życiu!" otworzyło mi tę furtkę – tłumaczyła Danuta Stenka.

Filmowe spotkanie po latach

Joanna Jabłczyńska w "Nigdy w życiu! Wcieliła się w 15-letnią córkę Judyty. Zbuntowana nastolatka była oparciem dla swojej mamy, która walczyła o samodzielność i szczęście. Po latach aktorka przyznaje, ze niejednokrotnie spotykała fanów filmu, którzy kojarzyli ją włśnie z filmową Antoniną.

- Ile ja Toś spotkałam i rodzice mnie prosili, żebym zrobiła sobie zdjęcie z Tosią, bo dzięki mnie to ona jest Tosia. [...] Ale ta postać sprawiła, że mnóstwo dziewczynek było nazywanych Antonina - żartowała Joanna Jabłczyńska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego:  Ola Skowron/East News.

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości