Gwiazdy

Metallica zagra w Polsce dwa koncerty. Kiedy wystąpi kultowy zespół?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Zespół Metallica ponownie zagości w Polsce. W ramach trasy "M72 World Tour 2023 – 2024" zagrają w naszym kraju aż dwa koncerty. W którym mieście? Kiedy ukaże się nowa płyta? O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Zespół Metallica powraca z nową płytą

Zespół Metallica wypuścił nowy singel zatytułowany "Lux Æterna". To mocne brzmienie jest zapowiedzią albumu, który ukaże się 14 kwietnia 2023.

- Będzie nosił nazwę "72 Seasons", czyli 72 pory. Już tłumaczę, skąd taki tytuł płyty. "To pierwsze 18 lat naszego życia te 72 pory". Zespół Metallica mówi, że właśnie na demonach młodości chce się skupić na tej płycie - mówiła Sandra Hajduk-Popińska w Dzień Dobry TVN.

Metallica ponownie w Polsce

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów zespołu Metallica.

- Są już zapowiedzenie koncerty - przyznała dziennikarka.

Członkowie legendarnej grupy ogłosili bowiem światową trasę koncertową "M72",  która będzie promować najnowszy album. Rozpocznie się ona 27 kwietnia 2023 roku w Amsterdamie, a zakończy we wrześniu 2024 roku w Meksyku. W tym czasie formacja odwiedzi ponad 20 krajów. W każdym z nich wystąpi dwa razy na scenie.

Na liście znalazła się również Polska. Kultowa Metallica zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie 5 i 7 lipca 2024 roku. Dwudniowe bilety trafią do sprzedaży już w piątek, 2 grudnia, a pojedyncze dostępne będą od 20 stycznia 2023 roku. Część dochodu zostanie przeznaczona na fundację zespołu All Within My Hands, która pomaga potrzebującym.

Ostatni raz gościliśmy muzyków w naszym kraju w 2019 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości