Gwiazdy

Martyna Wojciechowska namawia do detoksu: "Zalecam wszystkim". Od czego jest uzależniona?

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Tomasz Urbanek/East NewsMartyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska chętnie angażuje się w pracę nad projektami, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia wielu ludzi. Dziennikarka prowadzi własną fundację, dzięki której może nieść pomoc potrzebującym z całego świata. Tym razem postanowiła jednak zwrócić uwagę na problem, który dotyczy niemal każdego z nas. Poruszyła temat uzależnienia od telefonów komórkowych i zaapelowała do internautów o to, by dostrzegli związane z nim zagrożenia.

Martyna Wojciechowska o problemie uzależnienia od Internetu i telefonu

Martyna Wojciechowska znana jest działalności charytatywnej i godnego podziwu zaangażowania w ważne społecznie tematy. Dziennikarka wielokrotnie udowodniła, że los dotkniętych biedą czy chorobami osób nie jest jej obojętny. Tym razem pochyliła się jednak nad problemem, z którym borykają się niemal wszyscy mieszkańcy kuli ziemskiej. Dotyczy on ludzi w każdym wieku i przybiera znamiona uzależnienia, któremu coraz trudniej jest się przeciwstawić.

Czy marzysz czasem, żeby zaszyć się w cichym, spokojnym miejscu? Bez telefonu i zasięgu? I żeby Cię nikt nie "ratował" z tej sytuacji? NO HELP! Ja jako fonoholiczka, poproszę I ZALECAM NAM WSZYSTKIM PRAWDZIWY CYFROWY DETOKS!

- napisała na swoim instagramowym profilu Martyna Wojciechowska. Wyjątkowa prośba została opatrzona wzmianką o podcaście, dotyczącym funkcjonowania w wirtualnej rzeczywistości. Dziennikarka umieściła go na swoim kanale w serwisie YouTube po to, by zwrócić uwagę na powszechny problem uzależnienia od telefonów komórkowych i Internetu.

Martyna Wojciechowska w rozmowie z Magdaleną Bigaj

Kilka miesięcy temu znana podróżniczka informowała o pomyśle założenia własnego kanału na platformie YouTube. Plan został z sukcesem wdrożony w życie, a projekt "DALEJ Martyna Wojciechowska" cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród internautów. Nic w tym dziwnego, kolejne odcinki publikowanych przez dziennikarkę podcastów zwracają uwagę na bardzo istotne tematy.

Tym razem Martyna Wojciechowska postanowiła wykorzystać swój kanał do tego, by uświadomić swoim odbiorcom jak ważne jest zachowanie zdrowej równowagi pomiędzy wirtualną rzeczywistością a życiem codziennym, które toczy się tu i teraz. W rozmowie z Magdaleną Bigaj przyjrzała się zagrożeniom, jakie niesie za sobą postawa "always on", polegająca na tym, że przez cały czas jesteśmy dla kogoś dostępni. Zwróciła także uwagę na inne problemy, które mogą okazać się niebezpieczne, zwłaszcza dla najmłodszych.

Mówimy teraz o takim pokoleniu, które urodziło się "ze smartfonem w ręku"

- zauważyła Magdalena Bigaj w szczerej rozmowie z Martyną Wojciechowską. Podkreśliła też, że współczesnym rodzicom trudno jest znaleźć sposób na rozwiązanie problemu zagrożeń, jakie niosą za sobą nowe technologie. Media społecznościowe każdego dnia wywierają istotny wpływ na młode osoby i nie da się tego w żaden sposób uniknąć. W sieci każdego dnia mierzymy się z hejtem czy innymi postawami, które nie zawsze wywołują pozytywne emocje. Internet nie jest jednak dobrym czy złym miejscem, to po prostu narzędzie, z którym trzeba nauczyć się obchodzić. Od czasu do czasu warto też pozwolić sobie na cyfrowy detoks, odłożyć na bok telefon i nauczyć się cieszyć pięknem otaczającego nas świata.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska ambasadorką akcji #PieknoBezFiltra

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości