Janek Kliment będzie surowym jurorem w "Mam Talent!"? "Wiele osób nie ma pomysłu na siebie"

Jan Kliment pojawi się w 13. edycji "Mam Talent!". Widzowie TVN będą oglądać go u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał tancerza o emocje związane z ocenianiem innych. - Jest wiele osób, które są utalentowane, ale nie mają pomysłu na siebie - wyznał.

Jan Kliment - kim jest nowy juror "Mam Talent!"?

Jan Kliment to czeski tancerz i choreograf. Na swoim koncie ma sukcesy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe - jest dwukrotnym mistrzem Czech i pięciokrotnym mistrzem Polski. Regularnie także współpracuje z warszawskimi teatrami, gdzie występuje w obsadzie spektakli muzycznych.
Nie każdy jednak wiedział, że Kliment na początku swojej zawodowej drogi zajmował się czymś zupełnie innym. - Z wykształcenia jestem hutnikiem. Pracowałem w tym zawodzie dwa dni, zwolnili nas, bo nie było więcej pracy. Pracowałem też w kanalizacji, bo potrafiłem czytać z planów technicznych. Później przez zimę pracowałem w kotłowni. Nauczyłem się angielskiego i w kotłowni ćwiczyłem taniec - zdradził juror "Mam Talent!".

Jan Kliment o swojej roli w "Mam Talent!"

Tancerz bardzo szybko odnalazł się u boku Agnieszki Chylińskiej i Małgorzaty Foremniak. Wygląda na to, że wspólnymi siłami dostarczą widzom mnóstwo emocji.
- Bardzo fajna ekipa. Agnieszka Chylińska jest niesamowitym wulkanem energii. Jest ponadczasowa. Małgosia zawsze nas dopełnia. Każda z nich jest zupełnie inna i to jest wyjątkowe - mówił Kliment.
- U uczestników będę szukał talentu, charyzmy, osobowości, wyobraźni i pomysłu na siebie. Bo jest wiele osób, które są utalentowane, ale nie mają pomysłu na siebie - dodał.
Janek zapytany o to, kiedy pierwszy raz w życiu usłyszał od kogoś, że ma talent, odpowiedział:

Kiedy ćwiczyłem gimnastykę. To była podstawówka. Powiedzieli mi, że jestem giętki. Od tego zaczęła się przygoda ze sportem. Była piłka, hokej, taniec.

Zobacz też:
Reporter: Oskar Netkowski

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości