Gwiazdy

Nie ustępują miejsca ciężarnym. Magdalena Lamparska: "Niezauważana"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska spodziewa się drugiego dziecka i jest już w zaawansowanej ciąży. Aktorka podzieliła się z fanami refleksją na temat tego, jak ciężarne kobiety są traktowane przez społeczeństwo. Dlaczego uważa, że są niezauważane?

Magdalena Lamparska - macierzyństwo

Pod koniec czerwca Magdalena Lamparska ogłosiła, że jest w drugiej ciąży. Przez kilka miesięcy skrywała ten fakt w tajemnicy, jednak kiedy poczuła się gotowa, postanowiła opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie z zaokrąglonym brzuchem.

Aktorka od prawie 5 lat jest w szczęśliwym związku z Bartoszem Osumkiem, podróżnikiem. Ich ślub cywilny odbył się w sierpniu 2018 roku, a kościelny w czerwcu 2019 roku w Watykanie. Zakochani po raz pierwszy zostali rodzicami w 2017 roku. Niedługo ich rodzina się powiększy.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Narodziny drugiego malucha zbliżają się wielkimi krokami. Magda jest w zaawansowanej ciąży, więc wykonywanie nawet najprostszych czynności może sprawiać jej problem. Wyznała, że kiedy chce poprosić o pomoc, o ustąpienie miejsca czy przepuszczenie w kolejce, to czuje się nieswojo.

Magdalena Lamparska o kobietach w ciąży

Aktorka na Instagramie opublikowała osobisty wpis, w którym wyznała fanom, jak czują się ciężarne kobiety i jak bywają traktowane przez społeczeństwo. - Matka Polka w błogosławionym stanie. Niezauważana pomimo aureoli na głowie i ogromnego brzucha. (...) Staram się nie nadużywać tego stanu w życiu społecznym, przez to, że czuję się skrępowana tym, że ktoś odrzuci moją prośbę, wyśmieje to, że mi ciężko. Co to takiego być w ciąży… Każda z nas przechodzi ten czas w zupełnie inny sposób, czasami takie ustąpienie miejsca, więcej daje mi w sposób emocjonalny niż wyłącznie fizyczny. Na szczęście są też tacy, którzy przepuszczają w kolejce do pizzerii. Za co bardzo dziękuję! - wyznała Lamparska.

Na jej post zareagowało wiele kobiet. Opowiedziały o swoich doświadczeniach.

"W zeszłym tygodniu pierwszy raz, od kiedy jestem w ciąży, zapytałam, czy zostanę przepuszczona w kolejce. Było już bardzo późno, kolejka długa, ja miałam 3 małe rzeczy. Zostałam zmierzona od góry do dołu, ale mogłam przejść", "Mnie kobiety przepuściły kilka razy, ale za to nigdy żaden mężczyzna, wręcz odwrotnie, wciskali się przed", "Ostatnio stałam w aptece w kolejce i weszła Pani w zaawansowanej ciąży. Widać było zmęczenie i cierpienie na twarzy. Był to jeden z upalnych dni... Nikt nie zareagował... Po tym, jak ją przepuściłam, dziękowała z dwadzieścia razy" - czytamy opinie internautek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Pozostałe wiadomości