Niepublikowane dotąd listy księżnej Diany trafią na licytację. "Szczere, nieprzetworzone emocje"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Księżna Diana

Susie i Tarek Kassemowie zdecydowali się sprzedać 32 niepublikowane dotąd listy i pocztówki pióra Diany Spencer. Wartość kolekcji szacowana jest na 90 tysięcy funtów. Zysk ze sprzedaży ma trafić na cele charytatywne, które niegdyś wspierała sama księżna. Czego dotyczy korespondencja?

Listy księżnej Diany

Już 16 lutego na licytację w domu aukcyjnym Lay’s Auctioneers trafią aż 32 niepublikowane dotąd listy i pocztówki pióra księżnej Diany. Należą one do zaprzyjaźnionego z nią małżeństwa Susie i Tareka Kassemów. Dlaczego para zdecydowała się sprzedać cenne pamiątki?

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jak czytamy w TVN24, Kassemowie nie chcą obarczać swoich potomków "wielką odpowiedzialnością", jaka wiąże się z posiadaniem listów. Małżeństwo zostawiło dla siebie wyłącznie najbardziej intymną korespondencję. Wartość sprzedawanego zbioru szacuje się na ok. 90 tysięcy funtów.

Prywatne listy Diany Spencer

Cały zysk ze sprzedaży ma trafić na cele charytatywne. Czego dokładnie można dowiedzieć się z niepublikowanych wcześniej listów? - Wiele z nich wypełniają szczere, nieprzetworzone emocje, są zadziwiające - opowiada Mimi Connell-Lay z Lay's Auctioneers.

Diana poruszyła w nich m.in. temat rozwodu z królem Karolem III. - Gdybym rok temu wiedziała, czego będę doświadczać podczas tego rozwodu, nigdy bym się na niego nie zgodziła. Jest wstrętny i wypełniony desperacją - pisała w liście z 1996 roku. Wspomniała również o braku możliwości prywatnej rozmowy z bliskimi osobami.

Więcej dowiesz się w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / Princess Diana Archive / Stringer

Pozostałe wiadomości