Marian Opania świętuje okrągłe urodziny. Czego o nim nie wiedzieliśmy?

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Marian Opania przez lata kariery występował w wielu rolach filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Otrzymywał liczne nagrody i uznanie najwybitniejszych reżyserów. W dzień jego okrągłych, 80. urodzin, Mateusz Hładki podsumował karierę aktora w Dzień Dobry TVN.

Marian Opania - kariera zawodowa

Marian Opania to jeden z najbardziej zasłużonych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Urodzony w 1946 roku w Krakowie, rozpoczął karierę na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, które otrzymał za swoją pracę, w tym nagrody Akademii Filmowej za rolę drugoplanową w filmie "Królowa chmur" (1977).

Aktor zdążył zadebiutować jeszcze przed zakończeniem edukacji występując w filmie "Miłość dwudziestolatków". Poza graniem w najbardziej kultowych polskich filmach, dubbingował zagraniczne produkcje. Swojego głosu użyczył w "Dzwonniku z Notre Dame", "Ratunku, jestem rybką!", "Harry Potter i kamień filozoficzny" czy "szeregowiec Dolot".

Marian Opania świętuje urodziny. Ile lat skończył?

Mateusz Hładki wspomniał o urodzinach cenionego aktora, Mariana Opani w showbiznesowym cyklu Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się ciekawostek, o których nie przeczytamy wszędzie.

- Wszystkiego najpiękniejszego z okazji okrągłego jubileuszu! Urodzony w Puławach, absolwetnt Wyższej Szkoły Teatralnej w W Warszawie. Debiutował u Wajdy. Uwielbia łowić ryby, to także rzeźbiarz - mówił o osiągnięciach aktora reporter Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości