Marian Opania

  Marian Opania

  W teatrze Ateneum spędziła już 10 lat. Jak wyglądają próby do najnowszego spektaklu "Ojciec", w którym zagra główną rolę? A kogo zagra w nim Marian Opania? Jak przyznaje, nigdy nie była córeczką tatusia. A jak dziś wyglądają jej stosunki z ojcem? Z Magdaleną Schejbal o dzieciach, uczuleniu na kurz i rodzinie rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Po długiej chorobie zmarł satyryk, artysta kabaretowy i autor ponad 2 tysięcy tekstów Wojciech Młynarski. Jaki był prywatnie? W Dzień Dobry TVN artystę wspominali: jego była żona Adrianna Godlewska oraz przyjaciele: aktor Marian Opania i Dariusz Michalski. Czym Wojciech Młynarski ich zaskakiwał, a czym zadziwiał?

  "Początkującym to on nigdy nie był. Marian był tak utalentowany i tak wszechstronny w tym swoim talencie, że ja, przyznam się szczerze,(...) patrząc na niego zastanawiałem się czy sens ma uprawianie przeze mnie tego zawodu". Tak, o naszym dzisiejszym gościu, powiedział Jan Englert. Na naszej kanapie: Marian Opania!

  W piątek Dzień Dobry TVN Joanna Krupa ciągle na topie i ciągle w biegu - nam zdradza, gdzie tym razem zatrzymała się na chwilę. Następnie: mistrz Opania - od pięćdziesięciu lat swoim talentem robi wrażenie na swoich fanach, a jakie były jego początki. A na koniec: niesamowity muzyczny klimat i zespół Lamberry. Dzień Dobry TVN jutro o 8.00!

  Już po raz osiemnasty odbyły się Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza. Podczas nich artyści oddają się swojej wędkarskiej pasji i czczą pamięć Mariana Łącza, świetnego aktora i tak, jak oni zapalonego wędkarza. Kto przyjechał w tym roku? Kto wygrał zawody? Za co została przyznana nagroda TVN? Z czego wynika ambicja Mariana Opani? Ufff, emocji było co nie miara - jak na rybach ;) Zawodom przyglądała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Borys Szyc, Michał Piróg, Marian Opania, Andrzej Nejman, Justyna Sieńczyłło, Andrzej Seweryn, Ewa Błaszczyk to tylko niektórzy polscy artyści, których połączyła solidarność z Ukrainą. Wspólnie zorganizowali niezwykły projekt.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z wybitnym aktorem Marianem Opanią tuż przed próbą generalną do spektaklu "Tajemnica zaniechanych spodni" Bartka Konopki. Czy to prawda, że aktor z takim doświadczeniem scenicznym stresuje się przed spektaklem? Kim chciałby być Marian Opania, gdy mógł się urodzić po raz drugi? Czy czuje się wypalony? Czy zaprosi na premierę rodzinę? Dlaczego wahał się, czy przyjąć tę rolę?

  Mało kto wie, że obok aktorstwa pasją Mariana Opani jest także rzeźbiarstwo. W swojej samotni, w tajemniczym ogrodzie aktor tworzy drewniane dewocjonalia. Jak zaczęła się jego przyroda z rzeźbą? U Mariana Opani gościła dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.