Gwiazdy

To oni stoją za kultową piosenką ze Shreka. Lider Counting Crows o kulisach kariery

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Adam Duritz z Counting Crows: "Trudno było obyć się ze sławą"
Adam Duritz z Counting Crows: "Trudno było obyć się ze sławą"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Adam Duritz to lider Counting Crows, zepsołu, który w pierwszej połowie lat 90. był jednym z najbardziej cenionych na świecie. W 2004 r. grupa została nominowana do Oscara za piosenkę do "Shreka 2". Gabi Drzewiecka spotkała się z wokalistą przy okazji wizyty grupy w Polsce.

Adam Duritz o kulisach kariery

Artysta ciężko i długo pracował na swój sukces. Na początku zawodowej drogi grywał w barach. Sława przyszła do niego dosyć gwałtownie.

- Nie znał nas nikt, a nagle mówili o nas wszyscy. (...) Ludzie zauważyli, że jesteśmy innym zespołem niż wszystkie - mówił Duritz.

- Przez całe swoje życie doświadczałem problemów ze zdrowiem psychicznym. Trudno było mi obyć się ze sławą i z tym, że mam problemy. Jednak życie to wieczne zmaganie się z problemami. Trzeba wypracować sobie mechanizmy, które pomogą uporać się nam z przeszłością. Jestem przekonany, że było kilka takich chwil, kiedy pomyślałem, że nie chcę tego kontynuować - dodał.

Adam Duritz o czasie pandemii

18 września zespół Counting Crows wrócił do Polski w ramach trasy promującej album "Butter Miracle Suite One". Lider grupy obawiał się, że czas pandemii będzie dla niego nieproduktywny. Tymczasem odnalazł wenę i pomysł na nowy krążek.

- Byłem wtedy na farmie. Napisałem jedną piosenkę, później kolejną. Pomyślałem, co jeśli napiszę kilka utworów, które się przeplatają i są jednym długim utworem? - wspominał w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

- Gotowałem i to dużo. Nie było nic innego do roboty. Mówiłem dziewczynie, że boję się, że obudzę się po roku i niczego nie zrobię - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości