Lenka Klimentova z trudem zaszła w ciążę. Czekała na nią 6 lat. "Rozpłakałam się"

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Jan Kliment, Lenka Klimentova

Lenka i Jan Klimentowie niebawem zostaną rodzicami. Tancerze przyznają, że ich dziecko jest "wyczekiwane i wytęsknione". Starali się o nie przez sześć lat i już tracili nadzieję na powiększenie rodziny. - Nigdy nie myślałam, że ciąża jest podarunkiem od losu - mówi przyszła mama.

Lenka Klimentova z trudem zaszła w ciążę. Starała się przez 6 lat

Lenka i Jan Klimentowie pobrali się w 2016 roku. Od tego czasu nieustannie słyszeli ingerujące mocno w ich prywatność pytania o poszerzeniu rodziny i planowanym potomstwie. Tancerze, wbrew przekonaniu wielu osób, nie przedkładali kariery nad życie prywatne. Przez wszystkie te lata starali się o dziecko, jednak z marnym rezultatem.

- Kiedy się pobraliśmy, pomyśleliśmy, że już nastał ten czas, kiedy możemy stworzyć rodzinę i zostać rodzicami. Ale traktowaliśmy to spokojnie, nie wiedząc, że będą takie trudności. Nigdy nie myślałam o tym, że ciąża jest podarunkiem od losu i nie każda kobieta może ją zaplanować ot tak. Tym bardziej że mojej przyrodniej siostrze łatwo się to udało. Ale u nas było trudniej - opowiada popularna przyszła mama w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Pandemia pokrzyżowała plany zawodowe Lenki i Jana, ale jednocześnie automatycznie zwolniła tempo pracy tancerzy, którzy znaleźli wreszcie czas, by zadbać o swoje zdrowie i wykonać wszystkie badania potwierdzające możliwość powiększenia rodziny.

- Okazało się, że nie ma żadnych przeciwwskazań i możemy bez problemu zostać rodzicami. A jednak nam się to nie udawało - wspomina Klimentova.

Lenka Klimentova straciła nadzieję, że zostanie mamą

Lenka Klimentova w wywiadzie dla "Vivy!" wyznaje, że po nieudanych próbach zajścia w ciążę przygotowywała się psychicznie na to, że marzenie o posiadaniu dziecka może się nie spełnić. Tancerka przeszła trudne chwile, a wielkim wsparciem była dla niej mama.

- Rozmawiałyśmy o tym, że może nie mogę mieć dzieci. Mama powiedziała: 'Nic na siłę. Jeżeli się nie uda, to może masz inne zadania do spełnienia na tym świecie'. Rozpłakałam się i pomyślałam, że w takim razie będę pomagała zwierzętom, bo bardzo je kocham, i może mogłabym poprowadzić schronisko. I to będzie mój życiowy cel - rozpamiętuje gwiazda.

Lenka Klimentova dodaje, że decyzję o powiększeniu rodziny podjęła wspólnie z mężem, który dojrzał do bycia ojcem i pragnie dziecka nie mniej niż ona.

- Nasze dziecko jest wyczekiwane, wytęsknione. Przy Janku czuję się bezpieczna, zaopiekowana, razem dbamy o nasz związek, dużo ze sobą rozmawiamy, a teraz oczywiście naszym tematem jest ciąża - opowiada tancerka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości