Gwiazdy

Lena Góra robi karierę w Hollywood. "Naprawdę harowałam w noc i w dzień"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
American dream Leny Góry
American dream Leny GóryDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Lena Góra zyskuje coraz większą sławę za oceanem. Wszystko za sprawą amerykańskiej produkcji, którą tworzą Polacy. Aktorka w filmie "Roving Woman" zagrała u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkesa. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach światowej kariery.

Lena Góra podbija Hollywood

W ramach 13. American Film Festival w Wrocławiu odbędzie się pokaz filmu "Roving Woman" – amerykańskiej produkcji z polską duszą i polskimi twórcami. Lena Góra jest nie tylko aktorką, ale również współscenarzystką i jedną z producentek filmu. Producentem wykonawczym jest Wim Wenders, który niezwykle imponuje Lenie.

- On jest dla mnie idolem. To mistrz kina, a także inspirująca i dobra osoba. Kiedy wszedł w ten projekt, żeby z nami współprodukować, nie mogłam w to uwierzyć - mówiła gwiazda.

Lena Góra o karierze za granicą

Sopocianka Lena Góra już od 16 lat pracuje za granicą. Jak tłumaczy, do wszystkiego doszła ciężką pracą. Dziś za międzynarodowe sukcesy może być wdzięczna sama sobie.

- Miałam ciężko, kiedy byłam mała, bo mama była piosenkarką a tata malarzem, więc nie mieliśmy kasy. Gdybym miała łatwiej, albo coś wygodnego, to nie kopnęłabym się w tyłek. (...) Naprawdę harowałam w noc i w dzień - podsumowała.

- Jestem szczęśliwa, bo pracuję i za granicą, i tu w Polsce. U mnie wywiodło się to z wielkiej potrzeby pracy. Sukcesy to wypadkowa tego wszystkiego. (...) Kiedy trafiłam do LA, ludzie byli pod wrażeniem, że jestem z Polski. To, że jest się Polakiem, to najbardziej cool rzecz, jaką można powiedzieć. To egzotyczne i seksowne. Twórcy z Polski kojarzą się dziś niesamowicie dobrze na świecie - mówiła artystka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości