Moda i Uroda

Codzienna stylizacja czy fryzura na wielkie wyjście - możesz je samodzielnie wykonać w domowym zaciszu. Uczestnicy Top Model pokazują, jak to zrobić

Moda i Uroda

Włosy to niezaprzeczalny atrybut każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy spędzamy czas w domu, czy szykujemy się wielkie wyjście, dla większości z nas to, jak wygląda nasza fryzura, ma niebagatelne znaczenie. Niestety, niewiele osób może sobie pozwolić na to, aby dbanie o włosy w całości powierzyć profesjonalistom – to zdaje się być przywilejem największych gwiazd. Na szczęście fryzury jak z czerwonego dywanu i te, które sprawdzą się na codzienne okazje możemy wyczarować samodzielnie. Jak? To banalnie proste.

Wyjątkowe zadanie w domu Top Model

W jednym z odcinków programu jego uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem. Mieli stworzyć dla siebie 3 pełne stylizacje na różne okazje: Galę Oscarów, MET Galę oraz na festiwal Coachella. Oprócz, oczywiście, ubrań, musieli także wybrać (i stworzyć) pasujące do nich makijaże i fryzury. Czy to w ogóle możliwe, żeby w krótkim czasie zrealizować takie metamorfozy bez uszczerbku dla włosów? Zdecydowanie tak, jeśli pod ręką masz świetny sprzęt, który nie tylko pomoże w stylizacji, ale także zadba o ich kondycję. Dlatego do tej konkurencji twórcy programu zaprosili Jona Reymana, światowej sławy stylistę fryzur, który współpracuje z największymi i najbardziej uznanymi domami mody na świecie, takimi jak Donna Karan, Oscar de la Renta, czy Carolina Herrera tworząc koncepcje fryzur na ich pokazy w Nowym Jorku, Paryżu, czy Mediolanie. Ponadto Jon współpracuje z marką Dyson przy tworzeniu zaawansowanego technologicznie sprzętu do stylizacji włosów – tego samego, z którego korzystali uczestnicy w trakcie zadania.

Fryzury jak z salonu w domowym zaciszu

Jon zdecydował, że z zadaniem najlepiej poradziła sobie grupa, w której znalazła się Natalia Woś i to właśnie jej zaproponował wyjątkowy kontrakt: dziewczyna została ambasadorką marki Dyson. Natalia przygotowała dwa tutoriale na fryzury, które każdy bez problemu będzie mógł stworzyć w domu. Do pierwszej, pełnych objętości fal, Natalia wykorzystała Multistyler Dyson Airwrap™, którego silnik, Dyson V9 generuje efekt Coandy – zjawisko aerodynamiczne, w którym strumień powietrza przyciąga włosy i samoistnie nawija je wokół końcówki do loków w obu kierunkach. Dlaczego to ma tak duże znaczenie w stylizacji i pielęgnacji włosów? Dzięki temu zachwycająca fryzura powstaje nie przy wykorzystaniu zbyt wysokiej, zabójczej dla włosów temperatury, a tylko przy wykorzystaniu silnego strumienia powietrza. Niezaprzeczalną zaletą Multistylera Dyson Airwrap™ jest jego wielofunkcyjność – urządzenie posiada dwukierunkowe końcówki do kręcenia i falowania, szczotki do modelowania i wygładzania oraz końcówkę do wykończenia fryzury, która nie tylko suszy, ale także wygładza i ukrywa puszące się włosy. Jak osiągnąć taki efekt jak Natalia? To proste – wystarczy podążać za tutorialem, który nagrała. Znajdziesz go TUTAJ.

Natalia Woś w kampanii Dyson Źródło: mat. prasowe

Drugą fryzurę, loki glamour Natalia stworzyła wykorzystując bezprzewodową prostownico-lokówkę Dyson Corrale™. Została ona zaprojektowana w taki sposób, żeby, przez zmniejszoną zależność od ciepła ograniczyć uszkodzenia włosów aż o 50%. Co ważne, nie ma to żadnego wpływu na efekt stylizacji, ani na jej trwałość. Jak to możliwe? Inżynierowie marki Dyson, działając w porozumieniu z najlepszymi na świecie stylistami, takimi jak Jon Reyman zastosowali rewolucyjną technologię elastycznych płytek wykonanych ze stopu miedzi i manganu. To właśnie one, dzięki temu, że mogą się wyginać, dostosowują się do pasma włosów zbierając je i równomiernie rozprowadzając ciepło. To sprawia, że każde pasmo wystarczy wystylizować tylko raz, dzięki czemu unikamy przesuszania i niszczenia jego struktury. Żeby wykonać wyjątkowe loki w stylu glamour obejrzyj TEN poradnik.

Natalia Woś w kampanii Dyson Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości