Klaudia Halejcio o ciemnych stronach połogu. "Czujesz się nie w swoim ciele"

Autor:
Oskar
Netkowski

Klaudia Halejcio opowiedziała o jednym z najintymniejszych przeżyć w swoim życiu. Czas połogu nie zawsze był dla niej łatwy. Aktorka nie ukrywa, że momentami czuła się, jakby nie była w swoim ciele.

Klaudia Halejcio - życie prywatne

Klaudia Halejcio i jej partner od niemal roku cieszą się rodzinną sielanką. 2 czerwca ich ukochana córeczka Nel będzie świętowała pierwsze urodziny. I choć aktorka o dziecku powiedziała już prawie wszystko, to o jej ukochanym ciągle niewiele wiadomo.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 15. Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
wideo 2/16

Para poznała się przez wspólnych znajomych. W wywiadach aktorka żartowała, że może kończyć karierę aktorską, ponieważ swojego Oscara już zdobyła. Mężczyzna jest biznesmenem i działa w branży internetowej.

Klaudia Halejcio o połogu

Klaudia Halejcio chętnie opowiada w sieci o trudach macierzyństwa. Teraz, kiedy jej córeczka ma prawie roczek, aktorka zwierzyła się z problemów, jakie przeżywała w czasie połogu. Przypomnijmy, że gwiazda tuż po porodzie pokazała bliznę po cesarskim cięciu. Publicznie wspominała także o problemach z karmieniem piersią.

- To był jeden z najtrudniejszych okresów pociążowych. Emocje, hormony jakby buzują. Trochę czujesz się nie w swoim ciele – zdradziła aktorka w rozmowie z serwisem kobieta.pl. Zasugerowała również, że połóg jest okresem wymuszającym na kobiecie większą samoświadomość niż zwykle. - Nagle dostajesz takie malutkie dziecko bez żadnej instrukcji obsługi i musisz zacząć się słuchać siebie samej, w nie swoim ciele, dlatego to jest bardzo trudny okres.

Czym jest połóg?

Połóg to okres po ciąży i po porodzie, w którym organizm wraca do stanu sprzed ciąży. Z reguły trwa sześć tygodni. Ważne, by w tym czasie świeżo upieczona mama miała zapewnione odpowiednie wsparcie.

- Połóg to fizjologiczna część życia kobiety, która urodziła dziecko. Należy przygotowywać pacjentkę do połogu, nie tylko do porodu, nie tylko do karmienia piersią. Ważne jest, by opowiadać przyszłym mamom, że mogą w ciąży wybrać położą z NFZ, czyli bezpłatnie. Do 21. tygodnia ciąży pacjentka powinna sobie ją wybrać i uwaga, to nie musi być położna z tej samej przychodni, w której jest dziecko - mówiła w Dzień Dobry TVN położna Joanna Kiełbasińska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości