Gwiazdy

Silver influencerzy podbijają internet. "Otrzymuję dziennie tysiąc wiadomości"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Silver influencerzy idą jak burza
Silver influencerzy idą jak burzaDzień Dobry TVN
wideo 2/4
Dzień Dobry TVNSilver influencerzy idą jak burza

Choć w mediach społecznościowych króluje młodzież, to jednak starsze osoby nie zamierzają zostać w tyle. Seniorzy udowadniają, że w każdym wieku można zacząć karierę w Internecie i zostać influencerem. Elżbieta Klepacka, Jan Adamski i Wanda Romanowska opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o swojej działalności w sieci.

Silver influencerzy

Seniorzy idą z duchem czasu i świetnie odnajdują się w wirtualnej rzeczywistości. Coraz więcej silver influencerów podbija media społecznościowe i blogosferę. W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się 70-letni Jan Adamski, bloger modowy, 63-letnia Wanda Romanowska, modelka oraz 60-letnia Elżbieta Klepacka, kulinarna influencerka.

Jan Adamski przygodę z prowadzeniem bloga rozpoczął 10 lat temu. - W pewnym momencie moje życie zawodowe stało się mniej intensywne i pomyślałem, że można trochę poblogować. (...) Jestem na emeryturze, mam dużo wolnego czasu. Moja główna działalność to jest blog, prowadzę blog poświęcony klasycznej, męskiej elegancji - przyznał z uśmiechem.

Pani Elżbieta szukała w Internecie inspiracji do gotowania, a w pewnym momencie sama stała się inspiracją dla innych. - Córka pomogła mi założyć konto na Instagramie. Tak się wkręciłam, spodobało mi się bardzo i trwa to już 7 lat. Mój Instagram to po prostu moje życie, mój pamiętnik, a to podoba się ludziom, przybywa mi obserwujących, za co jestem im bardzo wdzięczna. Grono się powiększa - powiedziała nasza gościni.

Pani Wanda również od kilku lat jest aktywna na Instagramie, a od niedawna pracuje jako modelka. - Karierę rozpoczęłam pod koniec ubiegłego roku, ale już tych reklam trochę nagrałam. A wcześniej pracowałam w tzw. budżetówce, czyli w kulturze i w służbie zdrowia. W teatrze jako marketingowiec, a w służbie zdrowia jako pielęgniarka. (...) Mój Instagram nie jest taki typowo modowy. Każdy obrazek bardzo kolorowy i ładny, jest okraszony jakimś tekstem, przepełnionym moimi emocjami, a moda jest gdzieś obok - stwierdziła.

Seniorzy w sieci - jak się odnajdują?

Dojrzali influencerzy cieszą się sporą popularnością. Ich profile w mediach społecznościowych powiększają się, dzięki czemu docierają do nowych odbiorców. Ze swoimi obserwatorami utrzymują stały kontakt.

- Liczyłem ostatnio, że otrzymuję dziennie około tysiąca wiadomości. Nie jestem w stanie na nie wszystkie odpowiadać. Jeśli już odpowiadam, to przeważnie emotikonami, jakąś uśmiechniętą buźką. Ale są tacy fani, którzy domagają się wręcz, by nawiązać z nimi bliższy kontakt, pisać do nich rozmawiać. Jest to miłe dla mnie, ale w pewnym momencie zaczyna być kłopotliwe - przyznał Jan Adamski.

- Jesteśmy influencerami, mamy wpływ na opinie, które wydajemy. Ludzie ufają nam, więc nie polecam treści, pod którymi nie mogłabym się podpisać - zapewniła Elżbieta Klepaca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości