Gwiazdy

Karolina Gorczyca zaczęła nurkować. Trener: "Bała się i zarazem była zdeterminowana"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Karolina Gorczyca i jej podwodna pasja
Karolina Gorczyca i jej podwodna pasja Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Karolina Gorczyca jest nazywana aktorką od zadań specjalnych. Obecnie możemy ją podziwiać w serialu "Szadź 3", gdzie wciela się w postać policjantki Eweliny Wrońskiej. O swoim zawodzie, pasjach i lękach opowiedziała dla Dzień Dobry TVN.

Karolina Gorczyca marzyła o aktorstwie

Karolina Gorczyca od najmłodszych lat interesowała się teatrem.

- Byłam dzieckiem, które potrzebowało się zamykać w swoim świecie i trochę uciekało od rzeczywistości. To było bezpieczne miejsce, w którym mogłam się schronić i w tej swojej wyobraźni, głowie, żyć. [...] Miałam tak silne pragnienie i marzenie, żeby robić sztukę. Jak zdawałam do szkoły teatralnej, powiedziałam takie zdanie, że albo to, albo nic - mówiła aktorka.

Na swoim koncie ma wiele interesujących ról.

- Śmiałam się ostatnio, że często przyciągam takie role żołnierzy, więźniarek albo bardzo silne, mocne osobowości. To jest bardzo ciekawe, bo tak naprawdę wszyscy ci, którzy mnie znają, to wiedzą, że to mój pancerz, który sobie założyłam - tłumaczyła.

Karolina Gorczyca i jej podwodna pasja

Karolina Gorczyca od dziecka kocha nie tylko sztukę, lecz i sport. Biega, jeździ na rowerze, a ostatnio próbuje swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie.

- Karolina powiedziała, że potrzebuje czegoś dla siebie, jakiegoś nowego bodźca. Odparłam: "Słuchaj, dla mnie czymś takim teraz, tym, co kompletnie zaprząta moją głowę, jest nurkowanie, więc może spróbujesz?". Ona od razu takie rzeczy podłapuje. Nie waha się. Już następnego dnia była umówiona z instruktorem - opowiadała Anna Kazejak, reżyserka serialu "Szadź 3".

- Karolina zadzwoniła z bardzo nietypowym telefonem, bo powiedziała: "Byłam triathlonistką przez lata, byłam harpaganem. Strasznie boję się wody i głębi". To było dla mnie kompletnie nieintuicyjne, ale mówię: "Chodź, spróbujemy". Bała się swoich lęków i zarazem była zdeterminowana, że chce to robić. To było dosyć imponujące - dodał Franek Przeradzki, trener nurkowania.

Aktorka odważyła się pokonać lęki. Jest perfekcjonistką i bardzo utalentowaną kursantką. - Dla mnie bycie tam pod wodą, to jest totalnie nowy świat. Przekraczasz granicę jakiejś tajemnicy - wyjaśniła.

- W tej chwili Karolina ma uprawnienia do 30 metrów. [...] Jest dla siebie bardzo surowym sędzią. Dużo bardziej niż ja dla niej - przyznał trener.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości