25-lecie "Dziewczyny Szamana". Justyna Steczkowska wydała nowy teledysk

Co słychać w świecie gwiazd?
Źródło: Dzień Dobry TVN
25 lat temu ukazał się pierwszy album studyjny Justyny Steczkowskiej pt. "Dziewczyna Szamana". Singiel promujący płytę o tym samym tytule był niewątpliwym hitem drugiej połowy lat 90. i po dziś dzień cieszy się dużą popularnością. Wokalistka wraz z Leszkiem Możdżerem nagrała właśnie nową wersję tego przeboju.

"Dziewczyna Szamana" Justyny Steczkowskiej ma 25 lat

Płyta "Dziewczyna Szamana" w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Album powstał w 1996 roku przy współpracy z Grzegorzem Ciechowskim, który był producentem i napisał teksty pod pseudonimem Ewa Omernik. Na krążku, który promowała piosenka pod tym samym tytułem, znalazły się takie przeboje jak "Grawitacja", "Oko za oko, słowo za słowo", a także nowa interpretacja utworu "Karuzela z madonnami", oryginalnie śpiewanego przez Ewę Demarczyk.

Z okazji rocznicy Justyna Steczkowska ma dla swoich fanów nie lada gratkę. 26 listopada ukazał się nowy teledysk i aranżacja piosenki "Dziewczyna Szamana". Wokalistka przygotowała utwór z wybitnym kompozytorem i pianistą jazzowym - Leszkiem Możdżerem.

Muzyczna współpraca Justyny Steczkowskiej i Leszka Możdżera

W Dzień Dobry TVN przedpremierowo mogliśmy usłyszeć nową wersję utworu. Melancholijny, czarno-biały teledysk powstał na polskim wybrzeżu. Spokojne morze i piaszczysta plaża doskonale pasują do klimatu piosenki. Jedynym kolorowym elementem w klipie jest czerwona sukienka wokalistki.

- 25 lat od wydania legendarnego kawałka "Dziewczyna Szamana" w nowej osłonie z Leszkiem Możdżerem. To wcale nie jest przypadek, bo znają się około 30 lat. Razem studiowali na Akademii Muzycznej w Gdańsku, razem zagrali pierwszy jazzowy koncert lata temu, jeszcze przed "Dziewczyną Szamana". A na początku 2022 roku ukaże się nowa płyta Justyny pt. "Szamanka" - powiedział Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości