Julia Roberts opowiedziała o bliskiej relacji, jaka łączyła przed laty jej rodziców i pastora Martina Luthera Kinga Jr. To właśnie on pomógł sfinansować pobyt w szpitalu mamy aktorki, gdy gwiazda przychodziła na świat.
Co łączy Martina Luthera Kinga Jr. i Julię Roberts?
Przyjaźń między rodzinami zaczęła się z chwilą, gdy Walter i Betty Lou Robertsowie przyjęli do swojej szkoły aktorskiej dzieci lidera ruchu praw obywatelskich. Ich relacje zacieśniły się na tyle, że gdy rodzice aktorki mieli problemy finansowe, pastor i jego małżonka bez wahania im pomogli. Jak zdradziła w wywiadzie dla "History Channel" gwiazda kina, to właśnie oni pokryli koszty pobytu w szpitalu pani Roberts, gdy Julia przychodziła na świat.
- Rodzice Julii Roberts prowadzili szkółkę teatralną. Żona Martina Luthera Kinga Jr. zgłosiła się do nich, czy i jej dzieci mogłyby do niej uczęszczać. Jej mąż znany z walki o równouprawnienie, miał ciężko, nie wszystkie szkoły chciały przyjąć jego pociechy - tłumaczył Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN.
- Okazuje się, że Martin Luther King Jr. zapłacił za poród Julii Roberts. To był 1967 rok. Kiedyś aktorka o tym wspomniała, a teraz z okazji jej 55. urodzin, fani zaczęli o to dopytywać - podsumował.
Julia Roberts skończyła 55 lat
Julia Roberts urodziła się 28 października 1967 roku w Smyrnie w stanie Georgia. Jej ojciec był sprzedawcą, jednak wraz z matką kochali aktorstwo. Choć nie byli profesjonalistami, grali w filmach i na deskach teatru oraz brali udział w przedstawieniach dla żołnierzy. Nigdy nie mieli pieniędzy, co mogło być przyczyną rozpadu małżeństwa. Rozwiedli się, gdy Roberts miała zaledwie 4 latka. Sześć lat później jej tata zmarł na raka.
Nie każdy zdawał sobie sprawę, że Julia w młodości borykała się z hejtem. Rówieśnicy śmiali się z jej szerokich ust oraz okularów, które nosiła. Wówczas nie planowała kariery artystycznej. Marzyła o tym, by zostać lekarką weterynarii. Zmieniła zdanie, gdy skończyła 17 lat i wyjechała do Nowego Jorku. Rozpoczęła tam pracę jako modelka i zapisała się do szkoły aktorskiej. Przez chwilę pracowała jako kelnerka oraz sprzedawczyni butów. W filmie zadebiutowała w 1986 roku, kiedy u boku Erica pokazała się w "Blood Red". Dwa lata później zebrała dobre recenzję za grę w "Mystic Pizza", a już w 1990 roku otrzymała pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Stalowych magnoliach" . W tym samym roku zagrała w filmie, który uczynił z niej międzynarodową gwiazdę, czyli "Pretty woman". Po sukcesie produkcji magazyn "People" nazwał ją najpiękniejszą kobietą na ziemi. Miała wówczas zaledwie 23 lata.
Zagraniczne gwiazdy
Zagraniczne gwiazdy
Aktorka zasłynęła jeszcze później m. in. w "Uciekającej pannie młodej", "Notting Hill" czy "Erin Brockovich" (za tę rolę otrzymała wszystkie możliwe nagrody - od Złotego Globu, poprzez BAFTA, Nagrodę Gildii Aktorów, aż do Oscara). Stała się pierwszą aktorką, której trzeba było zapłacić 20 milionów dolarów za rolę. Ponieważ uważa jednak, że zarabia za dużo, na stałe wpisała 10 procent z każdego honorarium na cele charytatywne.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.
Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jacek Rozenek i Małgosia Rozenek-Majdan w szczerej rozmowie o życiu. "Zakochałam się w jego głosie"
- Nawiązuje kontakt ze zmarłymi. "Najbardziej przejmujące są sceny z dziećmi""
- Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej. "Myślała, że fajnie przeżyć romans z przyszłym królem"
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Mateusz Hładki
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN