Johnny Depp kończy 59 lat. Jak zmieniał się mistrz filmowych metamorfoz?

Aktualizacja:
przystojny aktor, aktor Hollywood

Johnny Depp bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych na świecie aktorów. Wiele osób kojarzy go jako kapitana Jacka Sparrowa, bądź Edwarda Nożycorękiego, jednak jest o wiele więcej ról, w których zabłysnął swoim talentem. Zobacz, jak się zmienił od początku kariery.

Początek kariery Johnny'ego Deppa

Johnny Depp już od najmłodszych lat był uosobieniem prawdziwego buntownika. Urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro w USA. Jego ojciec był inżynierem, natomiast mama zajmowała się domem. Rozwiedli się kilka lat później, kiedy już mieszkali na Florydzie, co spowodowało u Johnny'ego załamanie nerwowe. Pocieszenia szukał w narkotykach, przez co wyrzucono go ze szkoły . Wówczas zapragnął zrobić karierę muzyczną i grał w kilkunastu różnych zespołach, ponieważ był zaciętym gitarzystą-samoukiem (pierwszą gitarę kupiła mu mama, gdy miał 12 lat). Występował nawet z zespołem The Kids, jako support Iggy Popa.
W 1983 roku w wieku zaledwie 20 lat poślubił Lori Anne Allison. Choć rozwiedli się dwa lata później, to właśnie ona poznała go z Nicolasem Cage'em, który załatwił mu rolę w horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów". Spodobała mu się praca na planie i postanowił spróbować rozwijać się w tym kierunku. Ukończył szkołę aktorską w Los Angeles i dostał angaż w filmie "Pluton", a także serialu "21 Jump Street", który sprawił, że Depp zyskał rozgłos. To umożliwiło mu rozpoczęcie kariery na wielkim ekranie.

Najpopularniejsze filmy z Johnnym Deppem

Na początku lat 90. jego kariera ruszyła na dobre. Świetnie zostały ocenione role Johnny'ego w "Beksie" oraz kultowym "Edwardzie Nożycorękim". Wówczas aktor w pełni korzystał z życia pierwszoligowej gwiazdy i nie stronił od skandali. W 1993 roku w klubie Deppa o nazwie Viper Room River Phoenix zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Kilka miesięcy później aktora aresztowano za spowodowanie strat w hotelu na Manhattanie. Często zmieniał także partnerki. Spotykał się m.in. z Sherilyn Fenn, Winoną Ryder, Jennifer Grey czy modelką Kate Moss. Był przystojny, młody i bogaty. W końcu w 1996 roku usidliła go Vanessa Paradis. Tworzyli parę aż przez 16 lat.
- Najbardziej boję się publicznych wystąpień, ze szczególnym uwzględnieniem przemówień . Pamiętam, kiedy byłem na uroczystości wręczenia Złotych Globów za rok 1991, że przez cały czas modliłem się: "Boże błagam cię, żebym tylko nie wygrał! Mój Edward Nożycoręki wcale nie był taki dobry!". Na szczęście nagrodę dostał Gerard Depardieu i to on musiał wygłosić mowę - wyznał w wywiadzie dla magazynu "Machina".
Zagrał też w takich filmach, jak m.in. "Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993), "Żona astronauty" (1999), "Jeździec bez głowy" (1999), "Blow" (2001), "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" (2003), "Marzyciel" (2004), "Charlie i fabryka czekolady" (2005), "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka" (2006), "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata" (2007), "Wrogowie publiczni" (2009), "Alicja w Krainie Czarów" (2010), "Turysta" (2010), "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" (2011), "Mroczne cienie" (2012), "Jeździec znikąd" (2013), "Alicja po drugiej stronie lustra" (2016), "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (2016), "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara" (2017), "Morderstwo w Orient Expressie" (2017) oraz "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" (2018).
- Wszystkie filmy, w których grałem łączy wspólny wątek – dotyczącą osób, które tak zwani normalni ludzie nazywają dziwakami - mówił Johnny Depp w jednym z wywiadów.
Jego kariera zwolniła w 2018 roku, a wszystko za sprawą związku z Amber Heard. Aktor poznał ją na planie "Dziennika zakrapianego rumem" i w 2012 roku porzucił dla niej Vanessę Paradis. Pobrali się w 2015 roku, jednak kilka miesięcy po ślubie pojawiły się plotki, jakoby Johnny znęcał się nad aktorką. Związek zakończył się rozwodem w 2016 roku, jednak jeszcze dwa lata później nie milkły komentarze odnośnie do tego, co wydarzyło się pomiędzy byłymi małżonkami. Amber opublikowała w "Washington Post" felieton o tym, że była ofiarą przemocy domowej, a magazyn "The Sun" nazywał aktora "damskim bokserem". Wiele osób przypuszczało, że Heard ukartowała wszystko dla pieniędzy, jednak mimo tego, że m.in. Vanessa Paradis i Winona Ryder stanęły po stronie Deppa, twórcy filmowi przestali go zatrudniać w swoich produkcjach.
Nie tak dawno Johnny Depp wytoczył proces o zniesławienie przez byłej żonie i po kilku tygodniach procesu wygrał. Kolejne rozprawy śledziły miliony ludzi na całym świecie. Mimo, że światło dzienne ujrzały informacje o zażywaniu przez aktora licznych narkotyków, większość ludzi miała nadzieję, że to on zwycięży owy spór. Finalnie Amber Heard musi mu zapłacić 8,35 mln dolarów.
Johnny Depp twierdzi, że ma nowe dowody na kłamstwa Amber Heard. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości