Joanna Koroniewska po roku przerwy wraca na deski teatru. "Emocje sięgają zenitu"

Autor:
Sabina
Zięba

Joanna Koroniewska znana jest nie tylko ze swoich ról serialowych, ale również teatralnych. Teraz wyjawiła, że po roku przerwy spowodowanej pandemią wraca na scenę. Aktorka poprosiła fanów o wsparcie i zdradziła, że targają nią wielkie emocje.

Joanna Koroniewska o pracy w teatrze

Joanna Koroniewska w polskim show-biznesie znana jest już od kilkunastu lat. Choć mówi, że jej marzeniem byłoby grać tylko w sztukach teatralnych i filmach fabularnych, to w Polsce trudno byłoby utrzymać się wyłącznie z tego. Ona sama nie lubi szufladkowania i dzielenia artystów. Podkreśla, że dziś wszyscy najważniejsi aktorzy z elitarnego teatru Warlikowskiego grają lub grali w serialach, podobnie jak ci z Teatru Narodowego czy profesorowie Szkół Teatralnych. Ona również przez wiele lat tak zarabiała na życie.

- Tu nie można funkcjonować bez serialu. Spójrzmy prawdzie w oczy – tylu moich zawodowych kolegów zaklinało, że nie będą grać w serialach, reklamach i co? I grają. Nie wszyscy, ale większość. (...) W zasadzie wszyscy aktorzy są, byli, lub będą aktorami serialowymi. Skończmy z tym szufladkowaniem! W tym kraju nie ma tylu propozycji, żeby aktor mógł sobie wybierać. Taki status mają nieliczni. Chyba, że ma na przykład zaplecze finansowe w postaci rodziny. Więc zerwijmy z krzywdzącą opinią, że aktor serialowy, to zły aktor. Albo, że z teatru da się wyżyć - mówiła Joanna Koroniewska w wywiadzie dla "Gali".

Joanna Koroniewska wraca do teatru

W związku z pandemią koronawirusa, aktorzy przez kilka miesięcy nie mogli występować w teatrach. Joanna Koroniewska mówiła, że to kolejna lekcja pokory, którą dostaje w tym zawodzie od momentu ukończenia szkoły. Choć nie była to dla niej łatwa sprawa, mogła skupić się na działalności internetowej. Teraz jednak pojawia się w różnych spektaklach, co bardzo ją cieszy. W niedzielę 26 września ujawniła w mediach społecznościowych, że wraca do grania w sztuce "A mi to rybka!".

- Jutro gram spektakl, którego nie grałam ponad rok. Trzymajcie MOCNO kciuki. Kocham swój zawód, ale też nie dziwię się, że czasem my, artyści, nie zawsze jesteśmy normalni - w naszej pracy emocje często sięgają zenitu!!! - napisała Joanna Koroniewska na Instagramie.

Fani licznie skomentowali post, zapewniając, że ją wspierają i trzymają kciuki. Pisali także: "Dasz radę, jesteś zdolna dziewczyna", "Mocno kibicuję", "Pamiętaj - adrenalina mobilizuje. Będzie dobrze" czy "Wszystkimi z nas targają emocje i uważam, że to jest ok. Cały czas trzymać powagę to nonsens. Lepiej śmiać się i czasami zachowywać się na luzie. To zdrowe dla psychiki. Niech się Pani nie zmienia".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Joanna Koroniewska o popularności "Domówki u Dowborów": "To, co robimy w Internecie jest tylko i wyłącznie nasze"

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa / East News

Pozostałe wiadomości