Gwiazdy

Przygodę z muzyką rozpoczęła jako 9-latka. Dziś jej głosem zachwyca się cały świat

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Zachwyca świat swoim głosem
Zachwyca świat swoim głosem Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Joanna Jakubas to sopranistka, która występowała z cenionymi muzykami, jakimi jak Andrea Bocelli, a także grała w filmach. Po latach spędzonych na scenie artystka w końcu wydała studyjny album "My New Wings". Składa się na niego 17 bardzo znanych utworów w nowych aranżacjach.

Joanna Jakubas – początki wielkiej kariery

Śpiew towarzyszył Joannie od najmłodszych lat. Już jako 9-letnia dziewczyna, rozpoczęła lekcje wokalu. Naturalną drogą był dla młodej artystki śpiew operowy.

- Zaczęłam się kształcić operowo, potem wybrałam studia operowe. Naturalnie w tę stronę szedł mój głos. Później można go rozwijać na różne sposoby, natomiast taką bazę techniczną chciałam zdobyć. Najpierw studiowałam w Nowym Jorku, później robiłam studia magisterskie w Royal College of Music w Londynie. Jak wróciłam, zaczęłam śpiewać z teatrem mazowieckim, później zaczęłam współpracować z teatrem muzycznym w Łodzi. Wtedy odkryłam, że kocham śpiewać taki rodzaj muzyki, który jest mostem pomiędzy klasyczną muzyką a rozrywkową - wyjaśniła.

Joanna Jakubas – album "My New Wings"

Płyta "My New Wings" to pierwszy studyjny krążek Joanny, który powstał w Londynie w AIR Studios Lyndhurst, jednej z największych na świecie sal nagrań oraz Abbey Road Studios, gdzie swoje największe albumy nagrywali m.in. The Beatles, Pink Floyd czy U2. Producentem muzycznym jest natomiast wybitny polski kompozytor Jan A.P. Kaczmarek. Ponadto do udziału w projekcie zaproszono London Symphony Orchestra, jedną z najważniejszych orkiestr Zjednoczonego Królestwa i jedną z pięciu największych orkiestr na świecie według magazynu Gramophone.

Chcieliśmy z Janem stworzyć płytę, która będzie składała się z samych hitów, przepięknych tematów muzycznych z głębokimi tekstami, tak żeby każdy mógł słuchać tej płyty i się nią cieszyć

Utworem promującym płytę jest "Spente le Stelle". Co ciekawe do singla powitał teledysk, który kręcony był dla odmiany… w Łebie.

- Pojechaliśmy do Łeby. Mam bardzo dobre wspomnienia, jeździłam tam jako dziewczynka. To był pomysł mojej mamy, żeby nagrać teledysk w Parku Narodowym. Niesamowite doświadczenie, wspaniała ekipa – powiedziała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości