Gwiazdy

Zmarła gwiazda "Spartacusa". Joanna Barnes miała 89 lat

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Joanna Barnes nie żyje. Aktorka skradła serca widzów oscarowym "Spartacusem", zapisując się w historii kina. Co było przyczyną jej śmierci?

Joanna Barnes - historia kariery

Joanna Barnes urodziła się w 1934 roku w Bostonie. Tuż po ukończeniu szkoły przeprowadziła się do Miasta Aniołów. To właśnie w Los Angeles podpisała tam kontrakt z Columbia Pictures. Widzowie mogli podziwiać ją wówczas w produkcjach takich jak "77 Sunset Strip", "Maverick" czy "Have Gun - Will Travel". Wkrótce została trzynastą aktorką, która wcieliła się w Jane - w filmie "Tarzan, the Ape Man".

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Kilka lat później Barnes pojawiła się m.in. w serialu "The Beverly Hillbillies". Największą sławę przyniósł jej jednak nagrodzony czterema Oscarami film "Spartacus". W 1967 roku zasłynęła z kolei w komedii "Nie daj się usidlić". Później wcielała się w rolę byłej żony postaci kreowanej przez Petera Falka w serialu "The Trials of O'Brien".

W latach 70. i 80. gwiazda nie pojawiała się już na ekranie tak często, jak wcześniej. Po raz ostatni wystąpiła w 1998 roku w filmie "Nie wierzcie bliźniaczkom".

Joanna Barnes nie żyje

O śmierci Joanny Barnes poinformował serwis "New York Post". Gwiazda kina odeszła po długiej chorobie w swoim domu w Sea Ranch w Kalifornii. Informację o jej śmierci potwierdziła także w rozmowie z serwisem Deadline jej przyjaciółka, Sally Jackson.

Warto dodać, że Joanna Barnes była ostatnią żyjącą gwiazdą oscarowego hitu "Spartacus" z 1960 roku. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: ABC Photo Archives/Getty Images

Pozostałe wiadomości