Gwiazdy

Radzimir Dębski zagra wyjątkowy koncert. "Myślę, że finalnie będzie ze 100 osób na scenie"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Jimek o pracy nad wyjątkowym projektem muzycznym
Jimek o pracy nad wyjątkowym projektem muzycznymDzień Dobry TVN
wideo 2/9

12 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo odbędzie się wyjątkowy koncert Radzimira Dębskiego. W towarzystwie orkiestry i raperów przedstawi historię polskiego hip-hopu. Czego możemy się spodziewać? O tym opowiedział muzyk w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Radzimir Dębski o hip-hopie

Radzimir Dębski znany jako Jimek jest twórcą muzyki filmowej, kompozytorem i dyrygentem. Kilka lat temu poszedł o krok dalej i połączył orkiestrę symfoniczną z hip-hopem.

- To się narodziło spontanicznie przy okazji nagrywania płyty. Miała charakter bardzo symfoniczny, ale mniej hip-hopowy wydaje mi się. Jakoś mnie wtedy naszło, że mając orkiestrę, dopiszę ulubione kawałki z czasów dzieciństwa, klasyki amerykańskiego hip-hopu - tłumaczył muzyk w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Jazzowo-hiphopowy projekt Jimka, Miuosza i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia został dostrzeżony za granicą przez m.in.: Ashtona Kutchera, The Prodigy, Wu-Tang Clan czy Nicki Minaj.

- Kiedy to się wydarzyło zrozumiałem i potraktowałem jako swój psi obowiązek, zrobić to w polskim hip-hopie - podkreślił kompozytor.

Jimek & Goście: Historia Polskiego Hip-Hopu

Efekty pracy Jimka zobaczymy 12 czerwca na warszawskim lotnisko Bemowo. Muzyk wraz z zaproszonymi gośćmi oraz orkiestrą w pełnym składzie zagra koncert Historia Polskiego Hip-Hopu.

- Mam 36 raperów, którzy wychodzą do tych bitów, kawałków, podkładów i dołączają do nich. Myślę, że finalnie będzie ze 100 osób na scenie - zaznaczył rozmówca Dzień Dobry TVN.

Na scenie pojawiają się m.in. Bedoes, Kaliber 44, O.S.T.R, PRO8L3M, Sokół, Szczyl czy Tede.

Czego mogą spodziewać się fani podczas koncertu? Posłuchaj całej rozmowy z Jimkiem w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości