Nie żyje aktor z serialu "Czterej pancerni i pies". Miał 84 lata

Świeczka żałobna
Jerzy Zass nie żyje
Źródło: NetPix/Getty Images
Nie żyje Jerzy Zass. Aktor występował m.in. w takich produkcjach jak: "Czterej pancerni i pies", "Dekalog", "Dom" oraz "Psy". O jego śmierci miał poinformować Wiktor Zborowski.

Jerzy Zass nie żyje

19 maja zmarł Jerzy Zass. Miał 84 lata. Jak podaje Plejada.pl, tę smutną informację przekazał inny wybitny aktor - Wiktor Zborowski, który był przyjacielem zmarłego artysty i pożegnał go na Facebooku we wzruszających słowach:

- Często się mylił, ale zawsze potrafił przyznać się do błędu - czytamy na łamach serwisu.

Odeszli w 2021

Źródło: Dzień Dobry TVN
Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…
Kamil Durczok nie żyje
Kamil Durczok nie żyje
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wiesław Gołas - wspomnienie
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka
Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka

Przyczyna zgonu ani okoliczności śmierci Jerzego Zassa nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Jerzy Zass - filmografia

Jerzy Zass miał szczęście do ról, w których wcielał się w funkcjonariuszy służb mundurowych. W serialu "Czterej pancerni i pies" grał radzieckiego pułkownika, w "Tajemnicy Enigmy" był oficerem gestapo. W produkcji "Umarłem, aby żyć" wykreował postać Prahla - strażnika więziennego na Pawiaku.

Wystąpił również w serialach "Dom", "Dekalog" czy "W labiryncie", gdzie zagrał mecenasa Szwarca. Na ekranie pojawił się także w "Sztuce kochania" z 1989 roku i w filmie "Obywatel Piszczyk". Jednym z ostatnich artystycznych przedsięwzięć Jerzego Zassa były "Psy" Władysława Pasikowskiego.

Zazwyczaj grał drugoplanowe role lub epizody, ale realizował się głównie na scenie teatralnej, na której często występował pod nazwiskiem Jerzy Zasuń. To właśnie tam był wielką gwiazdą. Współpracował między innymi z Teatrem Narodowym w Warszawie i Teatrem Dramatycznym we Wrocławiu. Świetnie sprawdzał się też jako lektor.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Plejada.pl, FilmPolski.pl

Źródło zdjęcia głównego: NetPix/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości