Gwiazdy

Jamala i poruszająca rozmowa o wojennej traumie. "Chcę wrócić do siebie do domu"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jamala ambasadorką Ukrainy – jaką ma misję?
Jamala ambasadorką Ukrainy – jaką ma misję? Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Jamala to wokalistka z Ukrainy, która ma niezwykłą misję. Gwiazda chce za pośrednictwem muzyki opowiedzieć historię swoich rodaków, którzy każdego dnia wierzą w to, że uda im się wrócić do Ukrainy. Piosenkarka w Dzień Dobry TVN opowiedziała własną historię z perspektywy uchodźczyni oraz zaprezentowała na naszej scenie wzruszającą balladę na cześć swojej ojczyzny.

Wzruszające słowa Jamali o Ukrainie

Jamala, a właściwie Susana Alimiwna Dżamaładinowa, to ukraińska wokalistka i zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 roku. Gwiazda, z powodu napaści Rosji na jej kraj, od dłuższego czasu przebywa w Polsce. W Dzień Dobry TVN nie tylko opowiedziała o swojej traumie, ale i o tym, jakie emocje towarzyszą jej w związku z wojną w ojczyźnie.

- Czuję smutek, bo przyzwyczailiśmy się, że zima to czas odpoczynku i świąt Bożego Narodzenia. Teraz zima kojarzy się z zimnem i wojną. [...] Mam wielu przyjaciół, cały mój zespół znajduje się teraz w Kijowie [...] Mimo wszystko pracują dalej, albo występują na żywo wtedy, gdy pozwala na to obecność prądu. To jest chęć do zwycięstwa, niesamowita siła ducha […] Będziemy walczyć o naszą prawdę i naszą wolność – tłumaczyła wokalistka.

Jamala wspomina początek wojny

Jamala w poruszającej rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim i Małgorzatą Rozenek-Majdan opowiedziała o swoich wspomnieniach z początków wojny. - W pierwszych dniach, najmłodsze moje dziecko, wtedy miało 1,5 roku przez miesiąc nie spało. [...] A później zdałam sobie sprawę, że kiedy ja nie śpię, ja się martwię, on to wszystko czuje, bo jesteśmy jedną całością z naszymi dziećmi. Wszystko, co teraz robię, robię dla moich dzieci - stwierdziła gwiazda.

Jamala przyznała, że w ostatnim czasie wzięła udział w około 30 charytatywnych koncertach na całym świecie, podczas których zbierano pieniądze na rzecz ukraińskich uchodźców. Artystka wierzy, że kiedyś normalność powróci, a ona i jej rodzina będą mogli powrócić do ojczyzny.

- Zdaje sobie sprawę, że mam jeden dom. Chcę mieszkać w swoim kraju, nie chcę być uchodźczynią. [...] Owszem, jestem wokalistką, ciągle występuję, ale chcę mieć, gdzie wrócić. Chcę wrócić do siebie do domu – przyznała.

Po emocjonującym wywiadzie Jamala wystąpiła na scenie Dzień Dobry TVN ze wzruszającą balladą o tytule "3AKOXAHA".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości