Irena Kwiatkowska skończyłaby w tym roku 110 lat. W Warszawie uczczono jej pamięć wyjątkowym muralem

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd?
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Ryan Gosling obchodzi dziś 41. urodziny
Ryan Gosling obchodzi dziś 41. urodziny
Tata Magdy Gessler świętuje 90. urodziny
Tata Magdy Gessler świętuje 90. urodziny
Krzysztof Krawczyk obchodziłby dziś 75. urodziny
Krzysztof Krawczyk obchodziłby dziś 75. urodziny
Na warszawskiej Woli uczczono pamięć o wybitnej aktorce i odsłonięto wyjątkowy mural z jej wizerunkiem. Na ścianie jednej z kamienic namalowana Irena Kwiatkowska pojawiła się w przebraniu kosmonautki. O szczegółach tej zaskakującej inicjatywy opowiedział w studio Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

110. rocznica urodzin Ireny Kwiatkowskiej

Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 w Warszawie, w budynku przy ulicy Grzybowskiej 29. Nieopodal tego adresu, na rogu Grzybowskiej i Żelaznej, właśnie odsłonięto wyjątkowy mural z wizerunkiem wybitnej aktorki. Ścienny malunek przedstawia Irenę Kwiatkowską jako kosmonautkę, która wypowiada znane słowa z serialu "Czterdziestolatek".

- Pani realizuje swoje marzenie i leci w kosmos. Co prawda na muralu, ale jednak. [...] Dlaczego jest tam przedstawiona, jako astronautka? W jednym z wywiadów wyznała, że jej by się marzyła podróż w kosmos, dokładnie - na Księżyc – tłumaczył dziennikarz.

Irena Kwiatkowska. Mural uczci pamięć o aktorce

Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca 2011 roku. Mimo to nadal jest obecna w pamięci Polaków, jako jedna z najwybitniejszych aktorek komediowych. Pojawiła się w takich produkcjach jak "Wojna domowa" i "Zmiennicy", jednak to z rolą rezolutnej kobiety pracującej z serialu "Czterdziestolatek" kojarzona jest najbardziej. Cytat z tego serialu pojawił się również na stołecznym muralu.

- Mam informację od Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej. Fundacja szalenie dziękuje państwu, bo także dzięki wpłatom, po programie Dzień Dobry TVN, w którym o tym mówiliśmy, udało się ten mural stworzyć – przekazał dziennikarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości