mural

  mural

  Beata Kozidrak to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Od lat fani podziwiają jej kolejne wcielenia i kreacje. Tym razem piosenkarka zaskoczyła wszystkich nowym utworem pt. "Bliżej", który nagrała w duecie... z Lublinem. W centrum miasta powstał także mural z podobizną artystki.

  Sztuka, podobnie jak przyroda, nie lubi próżni. Grupa Rurales jeździ po Polsce szukając ścian pod murale. Jak mówią, to dla nich odskocznia od miejskiego zgiełku. Skąd pomysł, by malować murale w wiejskim krajobrazie? Jak reagują na nich miejscowi?

  Brzydota Łodzi dla wielu osób jest fascynująca. Daje ona wiele możliwości artystom, którzy na swój sposób ozdabiają ulice. Dominikanin o. Tomasz Biłka tworzy murale, które zdobią łódzkie bloki. Murale przedstawiają niebieskie ptaki. Jakie mają znaczenie? Z ojcem Tomaszem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Na ścianie jednego z bloków na warszawskim Żoliborzu powstał mural upamiętniający niedawno zmarłego piosenkarza Davida Bowiego. Jego odsłonięcie zaplanowano na 21 kwietnia br. - równo 40 lat od dnia przyjazdu artysty do Warszawy. Na miejsce wysłaliśmy Dorotę Gardias, by dowiedziała się, co zaplanowano dla osób, które będą chciały zobaczyć odsłonięcie muralu.

  7 listopada premierę będzie miała książka: „Banksy. Wojna na ściany”. W studiu Dzień Dobry TVN z Olgą Brzezińską z Fundacji Sztuki Nowej Znaczy Się i raperem Tomaszem Kleyffem aka CNE rozmawialiśmy o tym, kim jest Banksy - czyli artysta, którego nikt nie zna i jak jego sztuka wpływa na ludzi w przestrzeni miejskiej.