Gwiazdy

Dorota Wellman o kobiecie, która ją inspiruje: "Jest moim bohaterem, moją Matką Boską i moim przewodnikiem"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Wkrótce w TVN Style rusza 2. sezon "Inspirujących kobiet" - programu, który prowadzi Dorota Wellman. Dziennikarka opowiedziała nam m.in. o swojej mamie, która jest dla niej bohaterką. My przypominamy, że więcej historii inspirujących kobiet również znajdziecie w serwisie dziendobry.tvn.pl.

Jakie kobiety inspirują Dorotę Wellman?

Dorota Wellman w pracy spotyka się z kobietami, które mogą być inspiracją dla innych. Pokazuje je także w programie "Inspirujące kobiety" w TVN Style. W rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską, dziennikarka zdradziła, kto jest dla niej największym wzorem do naśladowania.

- Miałam inspirujące kobiety w rodzinie. To jest rodzina silnych kobiet, więc było się kim inspirować. Myślę, że moja mama jest moim bohaterem i całe życie będzie moją Matką Boską, i moim przewodnikiem, i moim wszystkim. Moim papieżem i moim premierem. To jest osoba, która inspirowała mnie przez całe życie do odwagi cywilnej, do chodzenia za marzeniami, wszystko mam od mojej mamy, naprawdę - wyznała Dorota Wellman.

Dodała, że bardzo istotne w jej życiu są także kobiety Solidarności, które wykazały się niezwykłą odwagą i należy o nich pamiętać. Warto jednak zauważyć, że dla wielu kobiet to właśnie Dorota Wellman jest wielką inspiracją. Dziennikarka przytoczyła historię, która niedawno jej się przydarzyła.

- Podeszła do mnie dziewczyna, która powiedziała, "czy mnie pani pamięta". Ja na to - "przepraszam, nie", bo tych twarzy się w moim życiu przewija wiele. "20 lat temu powiedziała pani, że mam głos do dubbingu, poszłam na pierwszy casting i 20 lat pracuję w dubbingu" - usłyszałam. Takie przypadki się zdarzają - wyznała Wellman.

"Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

"Inspirujące kobiety" to program, który pokochały kobiety i nie tylko. Dorota Wellman pokazuje w nim zwykłe kobiety, które robią niezwykłe rzeczy. Drugi sezon rusza 12 września, odcinki będą emitowane w niedziele o 16:45, a w nich jeszcze więcej fantastycznych pań.

- Mam nadzieję, że pokazaliśmy, że nie tylko znane kobiety inspirują, a niektóre znane nie inspirują do niczego. Proszę sobie wyobrazić, państwa wieś przecina autostrada na pół i mają państwo do swojego pola 17 kilometrów, a mieliście 2. Kto spowodował, że powstał wiadukt? Kobiety na tej wsi. Takie kobiety powinniśmy pokazywać, bo one często w bardzo trudnych warunkach pokazują, że są siłą, że są kreatywne, że ciągną za sobą innych, że prowadzą gospodarstwo, ale są też działaczkami społecznymi. Mamy kobiety z wynalazkami, takimi, że będziemy mieli wszyscy z tego korzyści, mamy osobę niepełnosprawną, która jest bardziej sprawna niż ja i państwo razem wzięci - zdradziła Dorota Wellman.

Jednak w TVN pojawi się znacznie więcej inspirujących kobiet, bo również w serwisie dziendobry.tvn.pl będzie można oglądać "Inspirujące kobiety", które przedstawi Daria Pacańska. W ramach współpracy z TVN Style przedstawimy kobiety, które działają, podejmują się zajęć, które pozornie są tylko dla mężczyzn, odnoszą sukcesy i pomagają potrzebującym.

W pierwszym odcinku zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Sikorą, prezeską fundacji "Po Drugie", która porzuciła pracę w telewizji, aby ratować młodzież przed bezdomnością.

Zobacz wideo: Inspirujące kobiety w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości