Gwiazdy

Hilary Swank w bliźniaczej ciąży ostro trenuje na siłowni. Ginekolog nie pozostawia złudzeń

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
Plotek.pl
Hillary Swank

Hilary Swank należy do czołówki współczesnego Hollywood. W kwietniu na świat przyjdą jej długo wyczekiwane bliźnięta, co wyjątkowo cieszy aktorkę. Aktywna gwiazda mimo zaawansowanej ciąży intensywnie ćwiczy na siłowni. Czy to bezpieczne? O wysiłku fizycznym kobiety spodziewającej się dziecka mówi lekarz ginekolog Maciej W. Socha, znany w sieci jako Nagi_Ginekolog.

Hilary Swank ćwiczy w zaawansowanej ciąży

Hilary Swank to podwójna laureatka Oscara, która dotychczas była skupiona na budowaniu swojej kariery w Hollywood. 48-letnia gwiazda w ubiegłym roku podzieliła się z fanami radosną nowiną, iż razem ze swoim partnerem Philipem Schneiderem spodziewają się bliźniąt.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Informację tę ujawniła podczas wywiadu w "Good Morning America" i już wtedy nie mogła ukryć swojej wielkiej radości. Przyjście na świat jej pociech ma też wymiar symboliczny – termin porodu szacowany jest na dzień, w którym zmarł ukochany ojciec aktorki.

Czy w ciąży można chodzić na siłownię?

Dziś Hilary Swank jest w 6. miesiącu ciąży i stara się prowadzić aktywny tryb życia. Choć nie pracuje na planie filmowym, regularnie ćwiczy na siłowni. Ostatnio pochwaliła się na Instagramie nagraniem, na którym widać, że mimo zawansowanej ciąży nie zamierza oszczędzać swoich wytrenowanych mięśni. Intensywne ćwiczenia Hilary Swank zaniepokoiły jej fanki, których zdanie na ten temat było podzielone. Niektóre uważają, że uprawianie sportu należy odłożyć, gdy czekamy na narodziny dziecka. O opinię w tej kwestii zapytaliśmy eksperta Macieja W. Sochę – lekarza ginekologa, znanego również ze swojego instagramowego konta o nazwie Nagi_Ginekolog.

- Aktywność w ciąży nie jest żadnym ekscentrycznym wymysłem, ale wręcz obowiązkiem dbania o stan zdrowia. Podobnie jak zbilansowana dieta, tak aktywność sportowa musi być dobrana do wydolności organizmu. Badania na sportowczyniach wskazują, że kontynuacja podobnej aktywności fizycznej jak przed ciążą jest bezpieczna i nie powinno się zniechęcać ciężarnych – stwierdził doktor specjalista.

Według niego wysiłek fizyczny w ciąży stanowi nieodłączny element dbania o własne zdrowie. W tym szczególnym okresie trzeba postawić na zdrowy rozsądek i zrezygnować z wyczynowego trenowania, jednak na pewno nie powinno się zapominać o regularnym ruchu, który poprawi samopoczucie oraz wydolność organizmu.

- Poza sportami ekstremalnymi i ryzykowną aktywnością podejmowaną po raz pierwszy sport to zdrowie. Ważny jest trening i zdrowy rozsądek. Ciężarne, którymi się opiekuję, zachęcam do korzystania z siłowni, treningów aerobowych i kontynuacji sportu który wcześniej uprawiały, jeśli tylko czują się dobrze – dodał lekarz.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: Plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ray Tamarra/Getty Images

Pozostałe wiadomości