zaawansowana ciąża

  zaawansowana ciąża

  Ciąża to czas oczekiwania i przygotowywania się do roli matki. Każda z przyszłych lub “świeżo upieczonych” mam wie jednak, jak frustrujące bywa kompletowanie ciążowych kreacji. Jeśli nosisz pod sercem małego maluszka, warto by Twoją garderobę uzupełniły koszule i koszulki ciążowe.

  Zach­cianki u wielu kobiet są nie­od­łącz­nym ele­men­tem ciąży. Mogą mieć ochotę np. na dania kuchni taj­skiej lub mek­sy­kań­skiej, które słyną z wyra­zi­stego, pikant­nego smaku. Ograniczeniem do spo­ży­wa­nia ostrego jedze­nia w ciąży czę­sto bywa nie­pew­ność, czy jest ono dozwolone.

  W dzisiejszych czasach presja na posiadanie idealnej sylwetki jest ogromna. Okazuje się, że w pułapkę kultu ciała coraz częściej wpadają kobiety ciężarne. Inspiracją są gwiazdy, które publikują w sieci zdjęcia kilka dni po porodzie, gdzie na próżno szukać u nich śladu po ciąży. Ile powinna przytyć kobieta w ciąży? Czy dodatkowe kilogramy są zawsze wynikiem ciągłego podjadania? I jak szybko wraca się do formy po porodzie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mamy: aktorkę Alżbetę Lenską, dziennikarkę Katarzynę Bosacką i Izę Sztanderę, doulę.

  Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 24-25 tygodniu ciąży. Dlaczego przyszłe mamy powinny właśnie wtedy wykonać test na obciążenie organizmu glukozą? Jak na tym etapie przebiega rozwój dziecka?

  Bohaterka cyklu "słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest w 22-23 tygodniu ciąży. Czy na tym etapie rozwoju płodu można dopatrywać się już podobieństwa do rodziców? Jakie zmiany zachodzą u mamy? Czy czuje przypływ energii? Czy odczuwa większy apetyt?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 20-21 tygodniu ciąży. Dlaczego powinna zgłosić się w tym czasie na drugie badanie ultrasonograficzne? Jakie zmiany zachodzą w tym czasie w rozwoju dziecka? Czy nawiązuje się wówczas więź między matką a dzieckiem?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" Kinga Szczerbicka jest już w 18-19 tygodniu ciąży. Czy na tym etapie dziecko rozpoznaje już smaki i czuje dotyk? Czy u mamy zwiększył się apetyt? Na jakie dolegliwości może narzekać?

  Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" - Kinga Szczerbicka - jest już w 14-15 tygodniu ciąży. Pani Kinga postanowiła zrezygnować z pracy. Jakie zmiany zachodzą na tym etapie ciąży w rozwoju dziecka? I na jakie dolegliwości uskarża się nasza bohaterka?

  Kobiety z ciążą powikłaną są bardzo zestresowane. Dlatego też w rzeszowskim szpitalu, na oddziale patologii, lekarze i położne, by umilić czas oczekiwania swoim ciężarnym podopiecznym, zainicjowali projekt szpitalnego kina. Czy dobór filmów jest przypadkowy? Czy ma on przełożenie na samopoczucie lub przebieg porodu?

  Podobno wokalistka Iwona Węgrowska zamieściła wpis na jednym z portali społecznościowych, w którym oskarżyła swoją rywalkę Gosię Andrzejewicz o to, że ta skopiowała od niej pomysł na promocję w mediach. Obie celebrytki zaszły w ciążę niemal w tym samym czasie. Ile w tym prawdy? Czy spór między celebrytkami zakończy sie w sądzie? Prawdy próbowała dowieść dzienniakra Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Zosia Ślotała, gdy zaszła w ciążę, założyła bloga parentingowego. Za pośrednictwem strony, przyszła mama dzieli się swoimi przemyśleniami i radami. Współpracuje z nią również wielu specjalistów, takich jak dietetycy czy trenerzy fitness. Pomimo tego działalność Zosi została poddana niewybrednej krytyce. Jak w nowej roli czuje się Zosia Ślotała? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Stylistka wraz we współpracy z zaprzyjaźnionymi projektantkami, stworzyła kolekcję sukienek dedykowaną kobietom w ciąży. Co wyróżnia ich ubrania spośród pozostałych marek? W jaki sposób "rosną" one razem z brzuchem przyszłej mamy? Jak wpasować się w trendy będąc w ciąży? Jak czuje się Zosia? Czy Zosia zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej płeć swojego przyszłego dziecka?