Joanna Opozda olśniła na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera. Kto jeszcze przykuł uwagę fotoreporterów?

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Małgorzata Foremniak, Joanna Opozda, Katarzyna Figura

Z nami gala zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera w Krakowie. W wydarzeniu wzięła udział cała plejada gwiazd: znane aktorki i aktorzy, światowe reżyserki i reżyserzy, znakomite producentki i producenci. Kto zadał szyku na czerwonym dywanie?

15. Festiwal Mastercard OFF Camera - gala zamknięcia

Festiwal Mastercard OFF Camera to prawdziwe święto kina, podczas którego prezentowane są najciekawsze filmy z całego świata. To także także szereg warsztatów, wykładów i dyskusji związanych zarówno z pokazywanymi produkcjami, jak i konkretnymi sekcjami. Po raz 15. do stolicy Małopolski zawitali wyjątkowi goście, a wisienką na torcie była uroczysta gala zamknięcia, na której poznaliśmy laureatki i laureatów konkursu.

Zobacz wideo: Mastercard OFF Camera

Mastercard OFF Camera

„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera
„Powrót do tamtych dni” – Mastercard OFF Camera Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Do Marianne Blicher i jej "Miss Viborg" powędrowała Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy i 25 tys. dolarów, a najlepszym polskim filmem okazały się "Piosenki o miłości" Tomasza Habowskiego. Z kolei najlepszą aktorką 15. Mastercard OFF Camera została Magdalena Żak.

Więcej na ten temat w artykule: 15. Festiwal Mastercard OFF Camera. Znamy zwycięzców konkursu głównego.

Gwiazdy na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie. Kto się pojawił?

Galę uświetnili między innymi Katarzyna Figura, Monika Olejnik z Tomaszem Ziółkowskim oraz Grażyna i Adam Torbiccy. Na czerwonym dywanie pojawiła się też dawno niewidziana Joanna Opozda. Świeżo upieczona mama od razu przykuła uwagę fotoreporterów.

Joanna Opozda
Joanna Opozda na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Joanna Opozda Źródło: MWMEDIA

Hitem wśród kobiet były garnitury. Małgorzata Foremniak zdecydowała się na kreację w kolorze fuksji, Grażyna Torbicka obrała kolor khaki, a Joanna Opozda i Agnieszka Kawiorska - biel.

Małgorzata Foremniak
Małgorzata Foremniak na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Małgorzata Foremniak Źródło: MWMEDIA
Grażyna i Adam Torbiccy
Grażyna i Adam Torbiccy na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Grażyna i Adam Torbiccy Źródło: MWMEDIA
Agnieszka Kawiorska
Agnieszka Kawiorska na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Agnieszka Kawiorska Źródło: MWMEDIA

Obok klasycznych stylizacji nie zabrakło też tych z większym rozmachem. Monika Olejnik włożyła bowiem spektakularną kreację z połyskującą górą i różowym dołem, a Oliwia Bosowska odkryła brzuch. Nie od dziś wiadomo, że święcie kina towarzyszy pokaz mody.

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski
Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski Źródło: MWMEDIA

Natomiast Katarzyna Figura postawiła na klasyczną czerń i zainaugurowała nową nagrodę festiwalową poświęconą kobietom w świecie filmu. - Życzę wszystkim kobietom tworzącym kino, by miały odwagę czerpać z siebie i iść po swoje. By były sobą. By nie wpisywały się w scenariusze innych - mówiła aktorka podczas wystąpienia.

Katarzyna Figura
Katarzyna Figura na gali zamknięcia Festiwalu Mastercard OFF Camera w Krakowie Katarzyna Figura Źródło: MWMEDIA

Gala finałowa emitowana będzie 8 maja (w niedzielę) o 16:25 na antenie TVN.

Zobacz wideo: 15. Festiwal Mastercard OFF Camera dobiegł końca

15. Festiwal Mastercard OFF Camera dobiegł końca
15. Festiwal Mastercard OFF Camera dobiegł końca Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości