Gwiazdy

Bal Charytatywny "Gwiazdy Dobroczynności" 2021. Kto otrzymał nagrodę?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Mateusz Hładki
Bal Gwiazd Dobroczynności 2021
Dzień Dobry TVNBal Gwiazd Dobroczynności 2021

W tym roku już po raz 12. nagrodzono znane osoby, które swoją popularność wykorzystują w szczytnym celu. Bal Charytatywny "Gwiazdy Dobroczynności" 2021 zgromadził wiele gwiazd. Kto został wyróżniony?

"Gwiazdy Dobroczynności" 2021

Gwiazdy coraz częściej wykorzystują swoją rozpoznawalność w dobrym celu. Pomagają potrzebującym, włączają się w liczne akcje charytatywne i głośno mówią o problemach społecznych. Działania te uhonorowane zostały podczas XII Balu Charytatywnego. Nagrody "Gwiazdy Dobroczynności" przyznano w kategoriach: Zdrowie, Edukacja, Pomoc Charytatywna, a także Gwiazdy przeciw pandemii COVID-19. Wręczone zostały też Nagroda Specjalna Gwiazdy Dobroczynności Magazynu "Twój Styl" oraz statuetki dla laureatów Honorowej Gwiazdy Dobroczynności. Do kogo trafiły?

Zwycięzcami w kategorii Edukacja zostali Antoni Pawlicki i Agnieszka Więdłocha. Para otrzymała nagrodę za udział w kampanii BohaterON, która ma uczyć o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach.

Agnieszka nie mogła przyjść. Jest bardzo wzruszona, że dostaliśmy to wyróżnienie. Wszystko zaczęło się od wysyłania kartek do powstańców. Dzisiaj o Powstaniu Warszawskim wiemy wszyscy, jeszcze kiedyś mało osób zdawało sobie sprawę, że prawdziwi bohaterowie są wśród nas. Oprócz kartek jesteśmy też dumni z bezpośredniej pomocy materialnej

Tytuł honorowej Gwiazdy Dobroczynności otrzymał Mateusz Damięcki. - Tych akcji jest coraz więcej, dlatego stawiam zawsze na intuicję. Myślę, że wymyślanie akcji samodzielnie też powoduje, że taka akcja jest bliska twojemu sercu – stwierdził aktor.

Wyróżnienie otrzymała także Katarzyna Żak, która pomaga budować hospicjum w Chojnicach. – Opieka paliatywna w Polsce naprawdę kuleje. Pomyślałam sobie, że będę budowała takie miejsce, które przyniesie ulgę wielu rodzinom – wyjaśniła aktorka.

Piotr Zelt został laureatem w kategorii Zdrowie. - Mnie dopadła depresja, mam swoje doświadczenia związane z tą chorobą. Myślę, że przez te lata udało się dużo dobrego zrobić, oswoić depresję, trochę odczarować ten temat. Udało się te wygenerować bezpłatna pomoc w postaci bezpłatnej infolinii, linii pomocy psychiatrycznej, psychologicznej, gdzie osoby z depresją mogą się zgłosić i zasięgnąć porady – tłumaczył.

W kategorii Gwiazdy przeciw Pandemii triumfowali natomiast Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor.

Kto pojawił się na XII Balu Charytatywnym Gwiazdy Dobroczynności?

Gala Gwiazdy Dobroczynności przyciągnęła wiele znanych nazwisk. W hotelu pojawili się m.in. Omenaa Mensah, Paulina Andrzejewska, Marcin Bosak, Ada Fijał, Ewa Lubert, Tomasz Lubert, Agnieszka Hyży, Katarzyna Żak, Bartek Jędrzejak, Antoni Pawlicki, Mateusz Damięcki, Piotr Zelt i Aleksandra Kostka.

Zobacz wideo:

Sanah - na czym polega fenomen młodej gwiazdy?
Sanah - na czym polega fenomen młodej gwiazdy?

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Pozostałe wiadomości