Grażyna Szapołowska zagrała w spektaklu wyreżyserowanym przez jej córkę. Jak wyglądała ich relacja w czasie prób?

Artystki w hołdzie Wisławie Szymborskiej
Źródło: Dzień Dobry TVN
"Wisławie - Grażyna" - taki tytuł nosi spektakl z udziałem Grażyny Szapołowskiej, poświęcony Wisławie Szymborskiej w 100-lecie urodzin poetki. W postać noblistki wciela się wokalistka Natalia Lesz. Za reżyserię przedstawienia odpowiadała córka aktorki. Jak ta przebiegała ich współpraca? O tym gwiazdy opowiedziały w Dzień Dobry Wakacje.

Grażyna Szapołowska i Natalia Lesz w przedstawieniu poświęconym Wisławie Szymborskiej

Spektakl "Wisławie – Grażyna" miał swoją premierę 30 czerwca. Został zrealizowanym pod patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej, a usłyszymy w nim takie wiersze noblistki jak "Nic dwa razy", "Portret kobiecy" czy "Muzeum". Utwory są uzupełnione wspomnieniami i historiami z życia wybitnej poetki.

Reżyserką i scenarzystką przedstawienia jest córka aktorki, Katarzyna Jungowska. Jak to wyglądało w czasie prób? Kto tak naprawdę rządził?

- To jest bardzo piękna relacja Kasi i Grażynki do obserwowania z boku. Bo obydwie się słuchają, szanują i są partnerkami wydaje mi się że i prywatnie, i zawodowo. Życzę sobie, żebym miała taką relację z moja córcią - stwierdziła Natalia Lesz, która w przedstawieniu gra młodą Wisławę Szymborską.

- U nas jest coś takiego, że jak dzieci aktorów, znanych ludzi coś robią, natychmiast się je szufladkuje, że po rodzicach. Natomiast na świecie się wspiera dzieci, bo wiadomo, że one wyrosły w tym klimacie, że mają podobne gusty itd. Jest fantastycznie, jak następne pokolenie uczy się od nas bycia w tym zawodzie - powiedziała Grażyna Szapołowska w Dzień Dobry Wakacje.

- Powinniśmy się wszyscy wspierać i nosić na skrzydłach, pomagać, a nie szukać sensacji bądź ukrytych dziwnych prawd, które nie istnieją - dodała gwiazda.

"Wisławie – Grażyna" - spektakl na 100-lecie urodzin poetki

W obsadzie słowno-muzycznego przedstawienia - oprócz Grażyny Szapołowskiej i Natalii Lesz - znalazł się Piotr Makarski jako narrator. Spektakl będzie wystawiany w różnych miejscowościach w Polsce.

- Karolina Glazer skomponowała przepiękną muzykę, tak że zapraszam serdecznie. Mam nadzieję, że zrobimy drugą premierę jesienią - mówiła Grazyna Szapołowska. 2 lipca przedstawienie zostanie zaprezentowane w Kórniku - miejscu, gdzie 100 lat wcześniej, właśnie tego dnia, urodziła się Wisława Szymborska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości