Gwiazdy

"Od imprezowiczki po osobę, która codziennie stara się być w kościele". Oto przemiana Ewy Ziętek

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Ewa Ziętek – 50 lat na scenie
Ewa Ziętek – 50 lat na scenieDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Ewa Ziętek to wybitnie utalentowana aktorka, która od 50 lat zachwyca publiczność kunsztem swoich umiejętności. W jej zawodowym dorobku nie brakuje nieprzeciętnych ról filmowych, serialowych i teatralnych. W Dzień Dobry TVN uznana artystka opowiedziała o początkach swojej kariery oraz licznych wyzwaniach związanych z pracą na scenie i przed obiektywem kamery.

Ewa Ziętek świętuje 50-lecie pracy artystycznej

Ewa Ziętek rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem 50 lat temu. W jej bogatym dorobku artystycznym nie brakuje ciekawych ról, które na stałe zapisały się w pamięci widzów. Z okazji ważnego jubileuszu artystka przygotowała monodram "Nieostrość widzenia", który stanowi doskonałe podsumowanie jej dotychczasowych osiągnięć.

Polscy aktorzy i aktorki

"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"
"W jakimś sensie byliśmy na siebie skazani"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

- Kiedy patrzę wstecz, to widzę trochę inną dziewczynę. Nie mogę powiedzieć, że jest mi ona obca, ale równocześnie widzę, że jest taki kawałek, który we mnie został i który chyba najbardziej cenię, taki naprawdę mój - wyznała aktorka. Dodała też, że już jako sześcioletnia dziewczynka miała szansę pojawić się na scenie Teatru Śląskiego. Pamiętny występ okazał się swoistą zachętą do rozwijania aktorskiego talentu.

- Bardzo byłam przejęta, nie pamiętam, co mówiłam. Na pewno jakiś wierszyk (...). Dostałam książeczkę "Co słonko widziało". Nie wiem, czy nie od tego momentu zaczęłam marzyć - stwierdziła Ewa Ziętek.

Ewa Ziętek - wybitna aktorka, szczęśliwa mama i babcia

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad Ewa Ziętek wzięła udział w wielu wyjątkowych projektach. Aktorka od ponad 20 lat związana jest z Teatrem Kwadrat, ale widzowie doskonale znają ją także z fenomenalnych ról filmowych i serialowych. W tym miejscu warto podkreślić, że kariera artystki nabrała tempa za sprawą debiutu w obrazie "Wesele", wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę.

- Proces, który przeszła przez ostatnie 50 lat pracy zawodowej, jest niezwykły. Od awanturnicy, imprezowiczki, bardzo szalonej, o której chodziły legendy, po osobę niezwykle skupioną na Bogu - zauważył Andrzej Nejman.

Wybitnie utalentowana aktorka niezmiennie zaskakuje swoich fanów kolejnymi przedsięwzięciami zawodowymi, ale w jej życiu ważną rolę odgrywają także najbliżsi. Ewa Ziętek spełnia się jako szczęśliwa mama i babcia. Kariera nie pozwoliła jej w pełni cieszyć się rodzicielstwem, ale z upływem lat aktorka zadbała o to, by jej relacje z córką wróciły na właściwy tor.

- Nadrabiamy teraz ten czas razem - oceniła Agata Kryska-Ziętek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości