Gwiazdy

"Krótka piłka" z Michałem Żebrowskim. Z czego aktor jest najbardziej dumny?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Hładki
Krótka piłka z Michałem Żebrowskim
Krótka piłka z Michałem Żebrowskim Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Żebrowski to jeden z najbardziej popularnych polskich aktorów. Artysta jest także dyrektor warszawskiego Teatru 6. Piętro. Czy zdarza mu się zapomnieć tekstu? Czy przed wyjściem na scenę ma tremę?

Michał Żebrowski o aktorstwie

Michał Żebrowski to z całą pewnością jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Obecnie można go zobaczyć w sztuce "Art". Obok niego na scenie pojawiają się Borys Szyc oraz Janusz Chabior. Zapytany przez Mateusza Hładkiego o to, z którym z nich pojechałby w podróż dookoła świata, odpowiedział, że na taką wyprawę zabrałby przede wszystkim przyjaciół, rodzinę, żonę. - I wspaniały Teatr 6. Piętro, w którym występują Borys Szyc i Janusz Chabior, i wielu innych artystów, od których - na szczęście - można się uczyć przychodząc do teatru - mówił w rozmowie z naszym reporterem Michał Żebrowski.

Co robi, gdy zapomni tekstu? Raz z tego powodu zdarzyło mu się uciec ze sceny. - Dla mnie, jak aktor zapomina tekstu, a szczególnie ja, to jest tak, jakby się kończył świat. To rzecz, która nie powinna się przydarzać. Dobry aktor nie zapomina tekstu - podkreślił. Choć występuje na scenie od wielu lat, to nadal dopada go trema.

- Mówię do mojej małżonki, jak to jest, że ja tyle lat gram, tyle serca wkładam. Przychodzę, ja się denerwuję, ja nie chcę traktować widowni, jak cenzora, a chciałbym ich traktować jak przyjaciół, którzy przychodzą i mówią: "panie Michale, życzymy panu dobrze", a ja niestety cały czas zdaję egzamin. To jest moja bolączka i moje ograniczenie w aktorstwie - przyznał.

Michał Żebrowski prywatnie

Mateusz Hładki podczas spotkania poruszył też kwestie prywatne i zapytał aktora, jakim jest mężem. - Znerwicowanym, oddanym i walczącym o lepsze jutro - wyznał Michał Żebrowski. Zdradził też, kiedy był z siebie naprawdę dumny.

- Kiedy przyjaciele mówią, że np. spisałem się w czymś. Wtedy człowiek jest dumny. Ale przede wszystkim jestem dumny z dzieciaków. Z tego, jakimi potrafią być przyjaciółmi, jakimi potrafią być niesamowitymi drogowskazami w życiu - mówił aktor.

A z kim aktor chciałby poprowadzić Dzień Dobry TVN? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości