Gwiazdy

Dorota Wellman zafascynowana swoim mężem: "Jest chodzącym muzeum"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Dorota Wellman o swoim mężu, Krzysztofie Wellmanie
Dorota Wellman o swoim mężu, Krzysztofie Wellmanie
wideo 2/6

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie mediów. Prywatnie jest natomiast kochającą żoną i mamą. Prowadząca Dzień Dobry TVN opowiedziała, co najbardziej ceni w swoich mężczyznach i czym ją inspirują. Zdradziła też anegdotę na temat swojego męża, Krzysztofa Wellmana.

Dorota Wellman o wyjątkowych mężczyznach

Dorota Wellman od lat jest prowadzącą Dzień Dobry TVN, a w stacji TVN Style ma swój autorski program "Inspirujące Kobiety", w którym przedstawia historie niezwykłych Polek. Dziennikarka tak jak zachwyca się kobietami, tak samo czerpie wiele inspiracji od mężczyzn. O nich też mogłaby stworzyć telewizyjny format.

- Powinniśmy zrobić równowagę. Program o inspirujących mężczyznach bardzo jest potrzebny, nawet w kanale kobiecym. Mówię to zupełnie bez żartów, bo uważam, że mężczyźni - młodsi i starsi, z mniejszych i z większych miejscowości - robią tyle wspaniałych rzeczy, że trzeba to natychmiast pokazać. Chwalmy się tym, że nasi faceci są wyjątkowi i potrafią zrobić rzeczy absolutnie niezwykłe i wspaniałe, więc może na drugą nóżkę zrobimy "Inspirujących Mężczyzn" - powiedziała Dorota Wellman.

Zarówno syn prezenterki - Kuba, jak i jej mąż Krzysztof, mogliby wziąć udział w jej projekcie.

- Każdy mężczyzna, fajny mężczyzna może być inspiracją. Inspiruje mnie mój syn, który odkrywa nowe światy. Nie, że w kosmosie, ale po prostu mi ciągle otwiera nowy świat, bo pokazuje mi coś, co jest mi obce, bo jestem po prostu starsza. Inspiruje mnie mój mąż, który dzielnie znosi to, jaka jestem, a to nie jest łatwe. To tak jakby mieszkać z czarownicą i wampirem w jednym domu. Naprawdę, to jest trudne. Wellman kiedyś powiedział: "Pamiętaj, jeśli przyjdzie ci do głowy taki kretyński pomysł, żeby zostać prezydentką, nigdy nie będę twoją pierwszą damą". Myślę, że ma absolutnie rację. Wellman w swoim życiu przez 40 lat zrobił taką ilość zdjęć w czasie produkcji filmowych polskich, że jest chodzącym muzeum. Jeśli chcą państwo zobaczyć chodzące, żywe muzeum, to przedstawiam państwu Krzysztofa Wellmana - przyznała żartobliwie Dorota.

Dorota Wellman o molestowaniu

Dziennikarka często zabiera głos w kwestii praw kobiet. Nie boi się głośno mówić tego, co myśli, nawet jeśli może narazić się na krytykę. Wiele pań czerpie z niej przykład, by stawiać granice i odważnie wyrażać swoje zdanie.

- Wszystkie kobiety mogą głośno powiedzieć, co myślą. Na przykład w przypadku molestowania w pracy, jak wszyscy będą milczeć i każdy się pozwoli macać i nie powie stop, dość, nie życzę sobie takich zachowań, po prostu nie powie głośno i wyraźnie, nie walnie pięścią w stół, to to będzie trwało. Czy to tyczy kobiet, czy molestowania mężczyzn, bo to też się zdarza. Musimy przestać się bać i zacząć mówić otwartym głosem o tym, co nas boli, czego sobie nie życzymy i co chcemy zrobić. Myślę, że nadeszła pora, żeby przestać się bać - podkreśliła Dorota Wellman.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości